Pierwsza drużyna w kwarantannie. Treningi i mecz odwołane

84

Autor: www.widzew.com

Zgodnie z decyzją Sanepidu po zgłoszeniu dwóch przypadków pozytywnych wyników badań na COVID-19 drużyna Widzewa do 27 października znajdować będzie się w kwarantannie. W związku z tym odwołany został mecz z GKS-em Bełchatów.

Z uwagi na pozytywne wyniki testów na obecność COVID-19 w organizmie dwóch piłkarzy Widzewa, klub natychmiast podjął decyzję o zawieszeniu treningów drużynowych. W międzyczasie ustalił z Sanepidem, że wszystkie osoby mające w ostatnim czasie kontakt z zakażonymi, czyli zawodnicy pierwszej drużyny i sztab szkoleniowy, muszą odbyć obowiązkową kwarantannę, która potrwa do 27 października.

Osoby, które uzyskały pozytywny wynik testów, czują się dobrze i są pod opieką sztabu medycznego Widzewa. Pozostali członkowie drużyny na bieżąco kontrolują stan zdrowia i raportują go klubowemu lekarzowi. Zawodnicy w najbliższych dniach trenować będą indywidualnie w domach, zgodnie z wytycznymi sztabu szkoleniowego.

Klub poinformował Polski Związek Piłki Nożnej o zaistniałej sytuacji. Piłkarska centrala podjęła już decyzję o przełożeniu zaplanowanego na piątek 23 października meczu Fortuna 1 Ligi z GKS-em Bełchatów. Nowy termin na razie nie jest znany.