„Zielona Nuta” 2021

85

Autor: SP Nr 12 im. Jana Pawła II

W pierwszy marcowy weekend, 6 marca w Tomaszowie Mazowieckim odbył się XXXI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej „Zielona Nuta 2021”. Artyści zaprezentowali się w czterech kategoriach wiekowych (Zuchy 7-11 lat, Harcerze 12-16 lat, Wędrownicy powyżej 16 lat, Seniorzy powyżej 50 lat), oraz dwóch kategoriach tematycznych (piosenka harcerska i turystyczna oraz piosenka żołnierska i patriotyczna). Jury osobno oceniało występy harcerskie oraz skautowe i osób niezrzeszonych w różnych kategoriach wiekowych.

Festiwal, zorganizowany przez Hufiec ZHP Tomaszów Mazowiecki oraz MCK w Tomaszowie Maz., promował twórczość artystyczną harcerzy oraz dzieci i młodzieży szkolnej, a także seniorów z całej Polski. Szkołę Podstawową nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 reprezentowali uczniowie z klasy 1b (Martyna Baran, Iwo Bednarski, Adrian Goska) i 8c (Iga Lewandowska).

Martyna Baran, przygotowana przez p. Beatę Milczarek, zdobyła I nagrodę w kategorii wiekowej: Zuchy 7-11 lat (kategoria tematyczna: piosenka żołnierska i patriotyczna). Iga Lewandowska, przygotowana przez p. Wojciecha Milczarka, zdobyła II nagrodę (I nagrody nie przyznano) w kategorii wiekowej: Harcerze 12-16 lat (kategoria tematyczna: piosenka żołnierska i patriotyczna).

Gratulujemy wykonawcom zdobytych laurów i życzymy dalszych sukcesów.