Do elity coraz bliżej

558
Foto: www.widzew.com

W meczu kończącym 22. kolejkę Fortuna 1 Ligi łódzki Widzew zwyciężył GKS 1962 Jastrzębie 2:0.

Bramki dla czerwono biało czerwonych zdobyli Daniel Tanżyna i Mateusz Michalski.

Po meczu trenerzy powiedzieli:

Paweł Ściebura (GKS 1962 Jastrzębie):

To niebywałe, że przegraliśmy mecz, który mieliśmy pod naszą pełną kontrolą. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, nie daliśmy się Widzewowi rozpędzić, graliśmy wysokim pressingiem, szybko odbieraliśmy piłkę. Mieliśmy dwie doskonałe okazje, by otworzyć wynik i znowu powtórzył się scenariusz, że ich nie wykorzystaliśmy. Nawet przy stanie 2:0 dla Widzewa mieliśmy szansę na kontaktowego gola, a nawet na zremisowanie meczu, ale nasza nieskuteczność w sytuacjach bramkowych jest porażająca i tak się to niestety kończy. Liga jest zdominowana przez zespoły, które pierwsze strzelają bramkę i dowożą to do końca – dziś powtórzył się ten sam scenariusz. Nie można powiedzieć, że nie walczyliśmy, że nie było zaangażowania, bo wszystko to było, natomiast brakło nam skuteczności przy stanie 0:0.

Enkeleid Dobi (Widzew Łódź):

Chcemy jak najszybciej zapomnieć o pierwszej połowie tego meczu i zostawić ją za sobą. Na szczęście mecz trwa 90 minut. W przerwie powiedzieliśmy sobie w szatni, że w tej lidze nie ma łatwych meczów, a my musimy być bardzo konsekwentni i zdeterminowani. Przyniosło to efekt w drugiej połowie. Mamy wielki szacunek do GKS-u Jastrzębie, który też pokazywał dużą determinację i mocno stawiał nam czoła, zwłaszcza w pierwszej połowie. Po przerwie nie było nam łatwo grać dziesięciu przeciw jedenastu, ale pokazaliśmy się z dobrej strony. Piłka jest nieprzewidywalna i oczywiście nikt nie spodziewał się, że jeszcze przed przerwą grać będziemy w osłabieniu. Wiemy jednak co umiemy, na co nas stać i dokąd chcemy dojść. Przed nami jeszcze 12 spotkań. Była chwila na radość i teraz zaczynamy operację „Sosnowiec”.

Widzew Łódź – GKS 1962 Jastrzębie 2:0 (0:0)

Bramki:

1:0 – Daniel Tanżyna (51’)

2:0 – Mateusz Michalski (67’)

Widzew Łódź: Jakub Wrąbel  – Patryk Stępiński, Michał Grudniewski, Daniel Tanżyna, Kacper Gach, Michael Ameyaw (80’ Piotr Samiec-Talar), Bartłomiej Poczobut (89’ Mateusz Możdżeń), Marek Hanousek, Mateusz Michalski (80’ Dominik Kun), Przemysław Kita (58’ Patryk Mucha), Marcin Robak (80’ Paweł Tomczyk).

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Szymon Zalewski (70’ Mateusz Słodowy), Aleksander Komor, Kryspin Szcześniak, Dawid Witkowski (79’ Jakub Niewiadomski), Farid Ali, Lukas Bielak (79’ Łukasz Zejdler), Daniel Feruga (61’ Daniel Rumin), Marek Mróz, Kamil Jadach (61’ Jakub Apolinarski), Daniel Szczepan.

Sędzia: Jarosław Przybył

Żółte kartki: Hanousek, StępińskiWitkowski

Czerwona kartka: Hanousek (45’ – za drugą żółtą)