Wystawa malarstwa Martty Węg…

52

Autor: Urząd Miasta

W ramach „Nocy Muzeów”, 15 maja 2021 r., w tomaszowskim Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego odbędzie się wystawa zatytułowana „Źródła. Martta Węg. Malarstwo”. Wernisaż wystawy oraz jej zwiedzanie rozpocznie się o godzinie 16 i potrwa do godziny 22.

Wystawa została zorganizowana z okazji jubileuszu 20-lecia pracy artystycznej malarki, Marty Węgrzynowskiej – tomaszowianki dla której inspiracją twórczą, były w dużej mierze plenery, obejmujące powiat tomaszowski. Ekspozycja adresowana jest do szerokiego grona odbiorców, a w sposób szczególny do Tomaszowian, mieszkańców rodzinnego miasta malarki. W trakcie wernisażu wystawy będzie można spotkać się z autorką obrazów oraz obejrzeć film przedstawiający malarkę podczas pracy w pracowni malarskiej.

Wystawa składająca się z 70 obrazów będzie prezentowana w tomaszowskim muzeum do 25 lipca 2021 r.

Wszystkich, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w wernisażu, połączonym z wieczorem autorskim oraz z promocją albumu do wystawy, organizatorzy zapraszają do obejrzenia wystawy w wersji on-line. Specjalnie dla takich osób, Muzeum udostępni również film pokazujący warsztat pracy malarki Martty Węg., na stronie www.muzeumtomaszow.pl i na Facebooku.

Marta Węgrzynowska, ps. artystyczny Martta Węg, urodziła się w 1978 roku w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie ukończyła I Liceum Ogólnokształcące. Studiowała na Wydziale Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. W 2002 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesor Barbary Szubińskiej. Uprawia malarstwo sztalugowe. Martta Węg jest malarką, której obrazy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą, w tym także w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim.