Finał XVIII edycji Powiatowego Konkursu „Zaprojektuj swój świat”

208

Autor: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

W piątek, 14 maja 2021 roku, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim, odbył się Finał XVIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zaprojektuj swój świat”.

Pomysłodawcą organizowania konkursu, siedemnaście lat temu, była Kamila Mosiężnik – obecnie Wicedyrektor Szkoły.

W latach poprzednich konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy był przeprowadzany wśród uzdolnionych plastycznie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych lub gimnazjów, gdzie laureaci przechodzili do etapu drugiego, który odbywał się już w ZSP nr 6.

W tym roku w związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez pandemię, konkurs miał inny charakter. Uczestnicy przesłali swoje prace w dwóch kategoriach:

– projekt stylizacji postaci – polegał na wykonaniu projektu przedstawiającego ciekawą stylizację postaci z uwzględnieniem ubioru, fryzury i dodatków,

– projekt malarski – polegał na wykonaniu projekt malarskiego pejzażu inspirowanego twórczością impresjonistów.

Do konkursu przystąpiło 84 uczniów z dziesięciu szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego i powiatów ościennych.

Na zdjęciu: Gala finałowa XVIII edycji Powiatowego Konkursu „Zaprojektuj swój świat” organizowanego co roku dla uczniów szkół podstawowych przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim

Jury konkursowe w składzie: Anna Kunka-Kawełczyk – przewodnicząca jury i członkowie: Jarosław Szewczyk, Kamila Mosiężnik i Bożena Adamiec, oceniło nadesłane prace.