Polecamy: Zaginiona apteka

203

Trzymająca w napięciu, pasjonująca i pełna niezapomnianych postaci powieść o zemście. A także o tym, w jak niezwykły sposób kobiety potrafią się nawzajem ratować, pomimo dzielącej je bariery czasu

5 maja 2021 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się „Zaginiona apteka” – debiutancka powieść utalentowanej Amerykanki Sarah Penner . Ta powieść obyczajowa, której akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych – osiemnastowiecznego i współczesnego Londynu, porusza tematy zdrady, cierpienia, ale także kobiecej solidarności i wsparcia w potrzebie. Wspaniale zbudowany suspens nie pozwala ani na chwilę odłożyć książki, zaskakując oryginalnym zakończeniem.

„Zaginiona apteka” znalazła się na listach bestsellerów w wielu krajach, w tym krótko po ukazaniu się w USA – na liście bestsellerów New York Timesa.

O KSIĄŻCE:

Zapomniana historia…

Okryta tajemnicą sieć kobiet…

Życie wśród trucizn i zemsty…

Witajcie w zaginionej aptece!

Ukryta pośród zaułków osiemnastowiecznego Londynu tajemna apteka obsługuje niezwykłą klientelę. W całym mieście maltretowane lub zdradzane kobiety przekazują sobie szeptem wieści o tajemniczej Nelli, sprzedającej na pozór niewinne medykamenty, dzięki którym mogą raz na zawsze pozbyć się swoich dręczycieli. Los apteki staje jednak pod znakiem zapytania, gdy nowa klientka, przedwcześnie dojrzała dwunastoletnia dziewczynka, popełnia brzemienny w skutki błąd, którego konsekwencje ciągną się przez wieki.

Tymczasem współcześnie Caroline Parcewell, niedoszła historyczka, samotnie spędza w Londynie dziesiątą rocznicę ślubu, uciekając przed małżeńskimi problemami. Przypadkiem trafia na wskazówkę dotyczącą serii tajemniczych niewyjaśnionych zgonów w tym mieście sprzed dwustu lat, a wtedy los splata jej życie z życiem aptekarki sprzed wieków. Z życiem… i śmiercią.

PISARZE O DEBIUCIE PENNER:

W Zaginionej aptece Sarah Penner przekonująco splata losy trzech bohaterek, żyjących w odstępie dwóch wieków, w opowieści o truciznach, zdradzie i tajemnej sieci kobiet pomagających sobie nawzajem w świecie zdominowanym przez mężczyzn (…) Odważny i znakomity debiut, bardzo na czasie.

Kate Quinn, autorka bestsellerów Sieć Alice i Łowczyni

***

Mroczna, mądra i szelmowsko śmieszna Zaginiona apteka to świetna lektura. Sarah Penner daje nam pełną zagadek i historii opowieść o życiu kobiet, zdradzie i władzy. Ta książka w sprytny sposób pyta, na co każda z nas zasługuje i czy czasami nie przydałaby nam się szczypta trucizny.

Erika Swyler, autorka bestsellera Księga wieszczb

***

Debiut Penner mnie oczarował. Zaginiona apteka to świetna historia o kobietach,  które choć żyją w różnych stuleciach, tak samo poszukują zemsty i prawdy. Pasjonująca i niezwykle oryginalna fabuła.

Fiona Davis, autorka bestsellera The Dollhouse

***

Wciągająca i klimatyczna powieść Sarah Penner do ostatniej strony trzymała mnie w niepewności. Zaginiona apteka to zarówno lekarstwo na nudę, jak i przepis
na intrygę. Ten sprawnie pomyślany debiut na pewno was pochłonie.

Amy Meyerson, autorka bestsellera The Bookshop of Yesterdays

O Autorce:

Sarah Penner

Urodziła się i wychowała w północno-wschodnim Kansas, dorastając w małej chatce z bali położonej głęboko w lesie. Jest zapaloną podróżniczką, chociaż, jak twierdzi, serce zostawiła w Londynie. Ukończyła uniwersytet w Kansas na wydziale finansów, a przez ostatnią dekadę pracowała w różnych działach finansów korporacyjnych. Kiedy nie pisze, gotuje, ćwiczy jogę lub spędza czas na świeżym powietrzu na Florydzie. Wraz z mężem Markiem i ich miniaturową jamniczką Zoe mieszkają w Sunshine State.

Poleca: