Gminny Dom Kultury w Wiadernie zaprasza na koncert muzyki klasycznej

563

Autor: Starostwo Powiatowe

Polski Impresariat Muzyczny zaprasza na koncert z cyklu  „Z klasyką przez Polskę.

W sobotę, 24 lipca 2021 roku, o godzinie 17.00 w Gminnym Domu Kultury w Wiadernie, wystąpi Boarte Piano Trio w składzie:

Konrad Skolarski – fortepian

Jarosław Nadrzycki – skrzypce

Karol Marianowski – wiolonczela

Boarte Piano Trio współtworzy trzech wybitnych polskich muzyków. Konrad Skolarski, Jarosław Nadrzycki i Karol Marianowski to utytułowani artyści, którzy swoją międzynarodową renomę zdobyli, występując we wszystkich krajach Europy, w obu Amerykach i w Azji. Zarówno jako soliści jak i kameraliści oraz członkowie utytułowanego Meccore String Quartet podbili wiele znamienitych sal koncertowych takich jak: Auditorio Nacional de Música w Madrycie, Wigmore Hall, Cadogan Hall i Menuhin Hall w Londynie, Musikverein w Wiedniu, BOZAR w Brukseli, Frick Collection w Nowym Jorku, Pollack Hall w Montrealu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Wielka Sala Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie, Sala im. Arama Chaczaturiana w Erywaniu oraz Atheneum w Bukareszcie.

W czasie swojej drogi artystycznej mieli zaszczyt współpracować z wybitnymi osobistościami ze świata muzyki kameralnej takimi jak: Alfred Brendel, Günter Pichler, Gerhardt Schulz, Valentin Erben, Heime Müller, Pavel Gililov oraz z członkami Artemis Quartett w tym św. pm Friedmannem Weigle. Jako soliści występowali pod batutą wybitnych dyrygentów, między innymi: Krzysztofa Pendereckiego, Michaiła Jurowskiego, JoAnn Falletta, Łukasza Borowicza, Waleriego Giergiewa, Maxima Vengerova, Kristjana Järviego, Giancarlo Guerrero, Sergeya Smbatyana, Massimiliano Caldi i Paula Goodwina.

Członkowie zespołu są zwycięzcami wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów, a także otrzymali szereg nagród fonograficznych za swoje dotychczasowe nagrania, w tym nagroda Supersonic Award niemieckiego magazynu Pizzicato, Diapason 5 magazynu Diapason, oraz kilkakrotnie nominację do nagrody Fryderyk. Muzycy BPT występowali z czołowymi orkiestrami m.in. London Philharmonic Orchestra, Royal PhilharmonicOrchestra, MDR Sinfonieorchester czy Simón Bolivar Orchestra of Venezuela.

Artyści są absolwentami Hochschule für Musik Köln, The BostonConservatory, Royal Academy of Music, Uniwersytetu Muzycznego im.Fryderyka Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej im. I. J . Paderewskiego w Poznaniu, gdzie obecnie prowadzą działalność pedagogiczną. Ukończyli również z wyróżnieniem Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie, Universität der Künste w Berlinie, Queen Elisabeth Music Chapel w Brukseli, Universität Mozarteum Salzburg.

Na zdjęciu: grupa Boarte Piano Trio w składzie: Konrad Skolarski – fortepian, Jarosław Nadrzycki – skrzypce i Karol Marianowski – wiolonczela

„Z klasyką przez Polskę” to projekt organizowany od 2019 roku przez Polski Impresariat Muzyczny działający w ramach Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Cykl koncertów ma na celu dotarcie do mniejszych ośrodków – miast, miasteczek i gmin z programami muzyki klasycznej w wykonaniu uznanych wirtuozów polskiej sceny muzycznej, jak i uzdolnionych debiutantów, laureatów krajowych i zagranicznych konkursów muzycznych. Projekt powstał dzięki wsparciu wicepremiera prof. Piotra Glińskiego i jest finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Do tej pory w trakcie dwóch sezonów odbyło się 96 koncertów w 11 województwach na terenie całego kraju.

Monika Saktura – dyrektor GDK w Wiadernie, zaprasza miłośników muzyki klasycznej.