Aktywna i inspirująca „Trójka”

504

Autor: Urząd Miasta

W kwietniu 2021 r., w trakcie trwania nauki zdalnej, Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim przystąpiła do programu PHOENIX ACTIVE SCHOOL. Jest to największy w Polsce sportowy konkurs dla szkół, nad którym patronat objął Polski Komitet Olimpijski.

Phoenix Active School to akcja sportowa, która miała na celu poruszyć dzieci z całej Polski oraz zaangażować je w inspirujące inicjatywy sportowe. W ramach tejże akcji przeprowadzono dwa konkursy: pierwszy, na największą liczbę przebytych kroków, w trakcie którego dzieci zbierały kroki w aplikacji Pho3nix Kids . W drugiej części konkursu należało przygotować film promujący aktywność w szkole, a następnie zaangażować społeczność szkolną do głosowania na tę właśnie realizację filmową. W wyniku podjętych działań „Trójka” znalazła się na 36 miejscu w Polsce jako szkoła najbardziej zaangażowana podczas trwania finałowego tygodnia.

19 października uczniowie odebrali zasłużoną nagrodę za swoją aktywność. Klasy II, III, IV, VI i VII i VIII wzięły udział w warsztatach sportowych z udziałem wyjątkowych gości.

W I części spotkania, tzw. inspiracyjnej , uczniowie mieli możliwość poznać osobiście Sylwię Kocerkę- zawodniczkę Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Olimpijkę z Londynu, brązową medalistkę mistrzostw świata (2013 r) w czwórce podwójnej. Zawodniczka opowiedziała o swojej karierze sportowej, udzielała odpowiedzi na pytania uczniów, motywowała do pracy nad sobą

W części sportowej uczestnicy warsztatów sprawdzali swoje predyspozycje sportowe na specjalnie przygotowanych stacjach. Wszystkie działania koordynowali niezawodni nauczyciele wychowania fizycznego, Izabela Kolanko i Wiesław Żmuda. Na zakończenie spotkania Sylwia Koncerek przekazała na ręce dyrektora szkoły szalik z olimpiady w Londynie, który wraz z autografem zawodniczki trafi na licytację, dla Zosi Bigos.