Upominki mikołajkowe dla dzieci z placówek pieczy zastępczej i szpitala

79

Autor: Starostwo Powiatowe

W poniedziałek, 6 grudnia 2021 roku, w sali konferencyjnej  w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się przekazanie upominków mikołajkowych dla dzieci z placówek pieczy zastępczej i pacjentów Oddziału Pediatrycznego, które w tym dniu przebywały w tomaszowskim szpitalu.

„Witam Państwa bardzo serdecznie na takiej miłej, przyjemnej konferencji, dotyczącej dzisiejszego święta, święta skierowanego przede wszystkim do dzieci i do młodzieży. Mówimy tutaj o mikołajkach. Ten zwyczaj pochodzi z IV wieku. Żył święty biskup Mikołaj, biskup rzymskokatolicki, który był znany przede wszystkim z tego, że pomagał biednym, ale najbardziej pomagał dzieciom. Obdarowywał je nie tylko prezentami, ale pozwalał im w tym trudnym okresie przeżyć. Ta jego miłość w stosunku do tych najmniejszych, tych, którzy czekają na uśmiechy, na tą radość każdego dnia, była wyjątkowa. Oczywiście miłością obdarzał też wszystkich ludzi dorosłych i tych, którzy są potrzebujący. Ten zwyczaj przetrwał do dnia dzisiejszego, piękny, miły radosny. My w sposób szczególny pamiętamy o naszych dzieciach, ale również i o tych starszych, którzy są dzisiaj z nami obecne, właśnie tej młodzieży, która reprezentuje naszą młodzież tomaszowską, reprezentuje nasze dzieci. Proszę Państwa, cieszymy się, że możemy chociaż w sposób taki symboliczny zauważyć też nasze dzieci, które funkcjonują w rodzinnych domach dziecka, w domu dziecka, jak i również te, które na co dzień przebywają w szpitalu. Po prostu tak los sprawił, że to święto zastało ich w szpitalu. Chcemy tych wszystkich. dostrzec, zobaczyć i chociaż takie skromne upominki im przekazać.” – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

„Szanowni Państwo, 6 grudnia co roku o tej samej porze, każdy się cieszy, tęskni i marzy, kto tylko może i nie tylko małe dziecko, ale tak, jak wspomniał pan Starosta, te troszkę bardziej dojrzałe, czyli młodzież,  no i również my i nawet jeśli to jest drobiazg to sprawia wszystkim ogromną przyjemność. Kto to jest Mikołaj? Myślałam, że będę miała problem, ale okazało się, że żywe Mikołaje towarzyszą dzisiejszemu spotkaniu, a więc postać na czerwono ubrana, z długą brodą, w czapce, no i przede wszystkim z workiem pełnym prezentów. Mikołaj to bardzo zapracowana postać. Dlatego też wysyła, gdzie tylko może, swoich przeróżnych przedstawicieli. Mam ogromny zaszczyt i przyjemność, żeby wraz z panem Starostą  oraz członkami Zarządu przesłać odrobinę uśmiechu, zawartą w tych oto mikołajowych paczkach dla naszych Milusińskich, dla tych wszystkich, którzy w sposób szczególny oczekują na upominek i ufam, że w momencie, kiedy ten upominek otrzymają, pojawi się uśmiech na ich twarzach. Wszystkim tu Państwu zgromadzonym także życzę, żeby dzisiejszy dzień był radosny i żeby chociaż najmniejszy upominek zaskoczył Państwa wszystkich. Pięknego zimowego dnia, w przepięknej szacie życzę wszystkim, którzy nas teraz oglądają. Dziękuję bardzo.” – mówiła Wacława Bąk – Przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego.

„Szanowni Państwo, drogie dzieci, które pewnie po przedszkolu, po okresie szkolnym będą nas oglądały. Składam najserdeczniejsze życzenia, tak jak to już zostało powiedziane,  jesteśmy teraz w okresie adwentowym, a dzisiaj rozpoczął się czas przygotowań do świąt. Dziś te drobne upominki dla naszych dzieci, zarówno z naszych rodzinnych domów dziecka, jak i te, które niestety muszą teraz przebywać w szpitalu, chcielibyśmy tymi drobnymi upominkami sprawić, żeby uśmiech zagościł na ich twarzach, trwał jak najdłużej. Życzę oczywiście wszystkim tym, którzy przebywają w szpitalu, jak najszybszego powrotu do zdrowia, tak żeby już ten okres świąteczny mogły te dzieci spędzić ze swoimi rodzinami, w gronie najbliższych, w swoich domach, a nie na oddziale szpitalnym. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego, tak żeby ten dzisiejszy piękny dzień, jak to podkreśla pani Przewodnicząca, gościł uśmiech przez cały okres świąteczny, żeby również Mikołaj dwudziestego czwartego grudnia w noc wigilijną przyniósł mnóstwo prezentów.” – złożył życzenia dla najmłodszych Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.

„Dzień dobry Państwu, dzień Świętego Mikołaja to dzień wyjątkowy i dla dużych, i dla małych. Życzę wszystkim, żeby ten dzień był bardzo radosny. Wszystkie obdarowane przez nas dzieciaki z rodzinnych domów dziecka, z domu dziecka „Słoneczko” oraz te, które przebywają na Oddziale pediatrycznym w naszym szpitalu, były w tych prezentów zadowolone. Życzę wszystkim wszystkiego najlepszego.” – świąteczne życzenia złożyła Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.

„Szanowni Państwo, ale przede wszystkim drogie dzieci i wszystkie osoby i wszyscy ci Państwo, którzy wiecie, że Święty Mikołaj istnieje, że przychodzi. Z okazji mikołajek życzę wam samych radości, samych wspaniałych dni. I również życzę jak najbardziej tego, żebyście znaleźli swój wymarzony prezent, który dostaniecie od Świętego Mikołaja. Chciałbym również w tym pięknym dniu podziękować tym prawdziwym Mikołajom, a tymi prawdziwymi Mikołajami są osoby, które prowadzą rodzinne placówki domu dziecka. Wy Państwo jesteście prawdziwymi Mikołajami. Niesiecie miłość, niesiecie serce dla dzieci, które tego potrzebują. Dziękuję Państwu bardzo za to wszystkim. Wszystkim wszystkiego dobrego z okazji Świętego Mikołaja.” – podsumował Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.

W imieniu obdarowanych głos zabrała dr Aneta Czupryniak. Podziękowała Zarządowi Powiatu z Mariuszem Węgrzynowskim na czele, za prezenty dla dzieci. Dzieci i młodzież przebywająca w szpitalu oraz dzieci przebywające w placówkach zastępczych otrzymają upominki: maskotki, gry, puzzle, klocki, czekolady i inne słodycze.

Na zdjęciu: uczestnicy uroczystości, podczas której Zarząd Powiatu Tomaszowskiego przekazał upominki dla dzieci z placówek pieczy zastępczej i pacjentów Oddziału Pediatrycznego, które w tym dniu przebywały w tomaszowskim szpitalu. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 6 grudnia 2021 roku, w sali konferencyjnej  w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim

Na zakończenie delegacja uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego wraz z Ewą Męciną – dyrektor Liceum, zabawiła się w Mikołajów i obdarowała Zarząd Powiatu czekoladowymi, słodkimi mikołajami.