Tytuł „Złotej Szkoły 2022” dla II LO w rankingu miesięcznika „Perspektywy”

112

Autor: Starostwo Powiatowe

ok 2022 rozpoczął się dla uczniów i nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim od osiągnięcia wielkiego sukcesu. Miesięcznik „Perspektywy” 12 stycznia 2022 r. opublikował wyniki ogólnopolskiego rankingu liceów i techników. W tym roku w rankingu tym wzięło udział 1256 liceów i 1156 techników. II Liceum uzyskało 185 lokatę w Polsce spośród liceów i 14 w województwie łódzkim. Jednocześnie uzyskało tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY.

O miejscu w rankingu decydują między innymi wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych oraz przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym, a także sukcesy uczniów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

W rankingu wyników maturalnych II LO zajęło 194 miejsce w Polsce, natomiast w rankingu szkół olimpijskich 98 miejsce.

Dyrektor szkoły Arkadiusz Broniarek odpowiadając na pytanie jaki jest przepis na taki sukces szkoły, odpowiedział, że to wspólny sukces nauczycieli, uczniów i absolwentów szkoły. Bardzo cieszymy się z tegorocznego wyróżnienia. W historii naszej szkoły jest to już 9 tytuł złotej szkoły. Odnotowaliśmy także 11 tytułów srebrnej szkoły. Ważne jest dla nas to, że jesteśmy obecni w tym rankingu od wielu lat zdobywając co roku tytuł złotej lub srebrnej szkoły.

Wyniki naszego liceum to efekt systematycznej, wieloletniej pracy całego zespołu pedagogicznego, kolejnych dyrektorów szkoły, pracowników administracji i obsługi szkoły oraz bardzo dobrej współpracy z samorządem, z organem prowadzącym i władzami oświatowymi w celu zapewnienia jak najlepszych warunków pracy i nauki. Na tym właśnie polega tajemnica sukcesów II LO z Tomaszowa Mazowieckiego.

„12 stycznia miesięcznik „Perspektywy” ogłosił wyniki tegorocznego rankingu szkół średnich w Polsce. W rankingu liceów II Liceum uzyskało 185 miejsce, co wiąże się z uzyskaniem tytułu „Złotej szkoły”. Chciałbym pogratulować wszystkim nauczycielom, uczniom, ale także absolwentom naszej szkoły, osiągnięcia tego sukcesu. Na ten sukces składają się wyniki matur zeszłorocznych, a także udział naszych uczniów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, Wysoki poziom zdawalności na maturze spowodował to, że zajęliśmy tak dobre miejsce.

W historii naszej szkoły uzyskaliśmy jedenaście razy tytuł srebrnej szkoły, a ten tytuł złotej szkoły jest już dziewiąty w historii. To jest wynik wieloletniej pracy nauczycieli, kolejnych dyrektorów szkoły, a także dobrej współpracy z samorządem, z organem prowadzącym. Dzięki temu możemy taki sukces osiągać co roku. Nieprzerwanie od wielu lat jesteśmy w tym plebiscycie. Muszę też powiedzieć, że dzięki tak wysokiej pozycji, jesteśmy pewni, że pracujemy dobrze, że idziemy w dobrym kierunku. Nasi uczniowie są dobrze przygotowani do matury, mimo okresu pandemii, mimo nauki zdalnej, osiągnęliśmy wielki sukces. Bardzo się z tego cieszymy i jeszcze raz wszystkim bardzo gratuluję. Podobnie jak w tamtym roku, tak samo i w tym roku, zajęliśmy czternaste miejsce spośród liceów w województwie łódzkim. To też pokazuje, że stale jesteśmy jedną z najlepszych szkół w województwie łódzkim, także w naszym powiecie. Nasi absolwenci często, gdy się z nimi spotykam, mówią o tym, że są dobrze przygotowani do studiów.

Biorąc pod uwagę nasz sukces, chciałbym tutaj zwrócić się do rodziców uczniów klas ósmych i do ośmioklasistów, abyście zainteresowali się II  Liceum, profilami, które proponujemy na kolejny rok szkolny. Będą to takie profile jak: kierunek matematyczno-informatyczny, humanistyczno-dziennikarski, biologiczno-chemiczny, menedżerski oraz matematyczno-chemiczny. Już niedługo dotrą do szkół podstawowych informacje o konkursach dla uczniów powiatu tomaszowskiego i nie tylko. Będziemy zachęcali do wzięcia udziału w konkursie informatycznym, matematycznym, ekologicznym, w językach obcych. Zachęcamy do udziału i do odwiedzenia szkoły. W tamtym roku, mimo pandemii, naszą szkołę odwiedzali i rodzice, i uczniowie. Sam oprowadzałem wielu rodziców i naszych przyszłych uczniów. Zapraszam do II Liceum. Można się umówić telefonicznie Oprowadzimy, pokażemy, jak wygląda II Liceum i zapraszam potem we wrześniu do naszej szkoły, do nauki.” – powiedział Arkadiusz Broniarek – dyrektor II Liceum.