Podsumowanie Powiatowego konkursu Plastyczno- Językowego

382

Autor: SP Nr 3 im. Józefa Piłsudskiego

20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 im. J. Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastyczno- Językowego „Dwujęzyczny słownik obrazkowy w językach: angielskim i  niemieckim”. Honorowy patronat nad konkursem objął  Przewodniczący Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego pan Krzysztof Kuchta, który wziął udział w uroczystości.Organizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki języków obcych w Szkole Podstawowej nr 3:  Edyta Sałowska, Joanna Kozłowska oraz  Małgorzata Zysiak, które z roku na rok nieco zmieniają formułę konkursu, ale zawsze dążą do tego, by rozwijać wśród uczniów motywację i pasję do nauki języków obcych.Zadaniem uczestników było wykonanie słownika obrazkowego w językach angielskim i  niemieckim, zawierającego słownictwo z wybranych dziedzin:

  1. klas I- III przybory szkolne, liczy 1-10, kolory, zabawki
  2. klas IV – VI produkty spożywcze, zwierzęta domowe, części ciała, środki transportu
  3. klasy VII – VIII  pogoda, zawody, ubrania, meble.

Praca mogła być wykonana dowolną techniką: rysowanie, malowanie, wydzieranka, itp.

W tym roku na zaproszenie odpowiedziało 14 szkół z powiatu tomaszowskiego, łącznie wpłynęło 125 prac. Jury wyłoniło zwycięzców i przyznało wyróżnienia.

  • Kategoria I:  uczniowie klas I-III

I miejsce       Olga Minias                              SP 11

I miejsce       Nikola Walczewska                 SP Rokiciny

II miejsce      Martyna Druszcz                     SP 10
II miejsce      Mija Grejber                            SP 12

III miejsce     Nikola Oleksik                          SP 10
III miejsce       Szymon Adamus                   SP Rokiciny

  • WYRÓŻNIENIA
  1. Alicja Czajkowska                                         SP Rokiciny
  2. Maja Kowalska                                             SP 12
  3. Ada Wroniszewska                                      SP 10
  4. Zuzanna Walczak                                        SP 3
  5. Natalia Bąk                                                  SP3
                                            
  • Kategoria II: uczniowie klas IV-VI

I miejsce        Szymon Chrustowski                       SP Rokiciny
I miejsce       Julia Piaskowska                              SP 10

II miejsce       Amelia Gradoska                             SP 7
II miejsce       Aleksander Romanowicz                 SP 1

III miejsce      Krzysztof Thomas                            SP 12
III miejsce      Wiktoria Rybińska                            SP Rokiciny                                       

  • WYRÓŻNIENIA
  1. Wojciech Kobalczyk                                         SP 12
  2. Tymoteusz Śliwka                                                SP 8
  3. Julia  Kulińska                                                      SP 13
  4. Hanna i Julia Jackiewicz                                      SP 3
  • Kategoria II: uczniowie klas VII-VIII

I miejsce       Marta Pietrzak                                                   SP 1

II miejsce      Julita Rapalska                                                  SP 8
II miejsce       Aleksandra Czajkowska                                   SP Rokiciny

III miejsce       Weronika Salska                                             SP Rokiciny
III miejsce      Aleksandra Jaśkiewicz                                     SP Zawada

      WYRÓŻNIENIA    

  1. Aleksandra Pękala SP 10
  1. Kaja Michalak                                SP 10
  2. Katarzyna Paczutkowska              SP 11
  3. Antonina Poddębniak                    SP 1
  4. Daria Prochowska                         SP 1
  5. Natalia Nowacka                           SP 1
  6. Natalia Lasota                               SP Rokiciny
  7. Kacper Pełka                                 SP 8

Dyrektor Lucyna Siudzińska podziękowała wszystkim uczestnikom za ich ogromne zaangażowanie. Życzyła, by uczniowie nigdy nie tracili wiary w swoje możliwości i wzięli udział w kolejnej edycji konkursu.