Polecamy: Miasto w ogniu

172

Don Winslow, autor światowych bestsellerów, przedstawia pierwszy tom trylogii kryminalnej o irlandzkich i włoskich organizacjach przestępczych w Ameryce w latach 80. i 90. XX wieku

27 kwietnia bieżącego roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukaże się pierwsza część nowej trylogii Dona Winslowa. „Miasto w ogniu” oddaje niepokojącą atmosferę Ameryki lat 80. i 90., będącej tłem dla ścierających się irlandzkich i włoskich mafii. Danny Ryan – przeciętny robotnik amerykański – znajdzie się w samym środku jednej z takich wojen, a sytuacja będzie wymagać od niego dokonywania niejednokrotnie dramatycznych wyborów.

Świetnie napisana, mocna, trzymająca w napięciu proza uliczna.

O KSIĄŻCE:

Providence, Rhode Island, 1986 rok.

Dwudziestodziewięcioletni Danny Ryan, robotnik portowy, kochający mąż i wierny przyjaciel, od czasu do czasu wykonuje usługi dla irlandzkiej mafii, która kontroluje większą część miasta. Danny pragnie jednak w życiu czegoś więcej i marzy o tym, by zacząć od nowa, gdzie indziej.

Jednak kiedy współczesna Helena Trojańska doprowadza do wojny między rywalizującymi gangami, Danny zostaje wplątany w konflikt, przed którym nie ma ucieczki. Na jego barki spada ochrona domu, rodziny oraz przyjaciół, którzy są mu bliżsi niż bracia.

Klasyczne motywy lojalności, zdrady, honoru i korupcji po obu stronach prawa – „Miasto w ogniu” to współczesna Iliada w ujęciu Dona Winslowa.

„Doskonała. Przejmująca fabuła. Lektura »Miasta w ogniu« to czysta przyjemność” – STEPHEN KING

„Zuchwałe, klimatyczne i porywające »Miasto w ogniu« to pierwsza część nowej, epickiej serii, która wciągnie czytelnika od samego początku. To Winslow w najlepszym wydaniu”  – KARIN SLAUGHTER

Książka pod patronatem lubimyczytac.pl i Wirtualnej Polski

O AUTORZE:

Don Winslow to autor dziewiętnastu popularnych i wielokrotnie nagradzanych bestsellerów, między innymi The Cartel, Z psich pazurów, Savages: ponad prawem, The Winter of Frankie Machine, Skorumpowani. Stały się światowymi hitami i zajmowały pierwsze miejsce na listach najlepiej sprzedających się tytułów, a kilka z nich było również podstawą scenariuszy filmów akcji.

Don Winslow w przeszłości pracował jako prywatny detektyw, szkolił antyterrorystów, był konsultantem procesowym. Obecnie mieszka w Kalifornii.

Jeden z najlepszych twórców thrillerów na ziemi.

Esquire

Na efekt Winslowa składa się połączenie powagi z rozrywką, śmierci z żartem, koszmaru z niewinną iluzją. Jest nonszalancki, a zarazem śmiertelnie poważny.

New York Times

Wydawca: