Polecamy: Zagubiony

225

Chwytająca za serce historia pierwszej miłości, która nie miała prawa się wydarzyć. Kirsty Moseley jako Josie Williams zabiera nastolatki w romantyczną i bardzo niezwykłą podróż do świata, w którym miłość jest silniejszej niż śmierć

27 kwietnia bieżącego roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukaże się powieść „Zagubiony” bestsellerowej autorki hitów młodzieżowych Kirsty Moseley piszącej pod nazwiskiem Josie Williams. Autorka sięga po nowy dla siebie gatunek – młodzieżowy romans z motywem metafizycznym. Książka zachwyciła nastolatki w krajach anglojęzycznych, a jej potencjał został również dostrzeżony przez producenta filmowego i telewizyjnego Jeffa Nortona z Dominion of Drama, który zakupił prawa do ekranizacji.

O KSIĄŻCE:

Piętnastoletnia wrażliwa Maggie z trudem odnajduje się w kolejnej rodzinie zastępczej. Została sama na świecie – ojca nigdy nie było, matka zmarła, a ukochana babcia cierpi na demencję. Wizyty u babci w szpitalu i zatapianie się w książkach to teraz cały świat Maggie.

Pewnego dnia zamyślona o mało nie wpada pod samochód – Ryder ratuje jej życie, a ona zakochuje się w nim bez pamięci. Problemem w tym, że… Ryder nie żyje od pięciu lat. Uwięziony między życiem a śmiercią złamał zasady, byle tylko być jak najbliżej tej, dla której, mimo wszelkich przeciwności losu, kompletnie stracił głowę…

Nic jednak nie może stanąć na drodze miłości, nawet śmierć.

Nie potrafię oderwać od niej oczu. Ta dziewczyna ma coś w sobie. Nie mam pojęcia co, ale przykuwa moją uwagę, gdy tylko wchodzi do pomieszczenia. Nie jest bardzo piękna. Nie w powszechnej opinii. To nie wygląd przyciągnął mnie do niej na początku, tylko fakt, że potrafi kochać z całego serca. (…) Jest piękna w środku.

Powinienem chyba najpierw się przedstawić. Nazywam się – albo nazywałem się – Ryder Edmonds. Oficjalnie mam siedemnaście lat, ale w gruncie rzeczy tak nie jest, bo… no cóż… bo nie żyję. Wystarczyła chwila nieuwagi podczas rodzinnego spływu łodzią po górskiej rzece. Skutek był opłakany. Z tego, co pamiętam, mój koniec był szybki i bezbolesny.

Zagubieni to dusze zmarłych, które z jakiegoś powodu nie przeszły do życia po śmierci. Odrzucili światło, podobnie jak ja je odrzuciłem. Niektórzy ludzie mogliby nas nazwać duchami, zbłąkanymi duszami, zjawami albo widmami. W ciągu wieków nadawano nam wiele nazw, ale moim ulubionym słowem jest »zagubiony«. Nie jest tak… przerażające. (fragmenty książki)

Książce patronują lubimyczytac.pl oraz Wirtualna Polska

CZYTELNICY O KSIĄŻCE:

„Zagubiony” to wstrząsająca, epicka powieść o miłości, od której nie mogłam się oderwać. Byłam jak zahipnotyzowana i trzymałam kciuki za Rydera oraz Maggie od samego początku. 
– Natasha Preston, bestsellerowa autorka New York Timesa („Uwięzione”, „Mroczne jezioro”)

***

Chwilę mi zajęło wypłakanie wszystkich łez, zanim napisałam recenzję. „Zagubiony” to piękna, skłaniająca do myślenia opowieść. Jedna z tych, które zostaną ze mną na zawsze.
– Anne (Literary Lust) – Goodreads

***

„Zagubiony” to piękna i dobrze napisana powieść Josie Williams. To romans dla nastolatków mówiący o pierwszej miłości, z metafizycznym motywem, który, jak sądzę, poruszy czytelnika w każdym wieku. Ciekawe spojrzenie na to, co dzieje się po naszej śmierci, autorka daje nam emocjonującą, wciągającą i do głębi poruszającą historię, która jednocześnie podnosi na duchu. Absolutnie uwielbiam Maggie i Rydera, którzy są trochę zagubieni i samotni.
Books, Booze & Bon Voyage – Goodreads

***

Nie byłam pewna, czego się spodziewać po tej książce. Wiedziałam, że to romans z wątkiem paranormalnym, ale poza tym brałam ją w ciemno. Szczerze powiedziawszy, zwaliła mnie z nóg. Wzięłam książkę do ręki, aby przeczytać rozdział lub dwa przed wieczorną herbatą i nie odłożyłam jej, dopóki nie skończyłam.
– Kim Sutton – Goodreads

Wydawca: