Miasto pozyskało kolejne dofinansowanie

441

Autor: Urząd Miasta

Miasto pozyskało wsparcie finansowe na doposażenie i poprawę standardu kuchni szkolnej funkcjonującej w Szkole Podstawowej nr 13 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. Wartość dofinansowania to 47 017, 60 zł.

Wspomniane dofinansowanie przeznaczone jest na realizację w roku 2022 zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu – „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

Całkowity koszt zadania to 58 772,00 zł. Wysokość wsparcia finansowego – 47 017,60 zł, wkład własny miasta – 11 754,40 zł.

Otrzymane środki przeznaczone zostaną na zakup m.in. pieca konwekcyjno-parowego, zmywarko-wyparzarki, zmiękczacza do wody, obieraczki do ziemniaków, automatycznej wyciskarki do warzyw i owoców.

Nowe wyposażenie wpłynie korzystnie na jakość przygotowywanych posiłków, ich wartość odżywczą, a także walory smakowe i estetyczne. Ponadto poprawi komfort i szybkość pracy w kuchni.

Informacje o przyznaniu wsparcia finansowego z programu „Posiłek w szkole i w domu” 29 czerwca przekazał prezydent Marcin Witko na konferencji zorganizowanej w SP nr 13, w której udział wzięli także Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer, Dyrektor Delegatury Łódzkiego Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim Tomasz Trzaskacz oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim Kamilla Madzio.