Podaruj książkę ukraińskim dzieciom

72

Autor: MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim włącza się w projekt „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom” realizowany wspólnie przez Fundację Metropolia Dzieci i Instytut Książki.

Jego celem jest zapewnienie dostępu do literatury w języku ojczystym uchodźcom z Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli swój nowy dom.

W ramach tej inicjatywy w bibliotece zostanie wyodrębniona półka z książkami w języku ukraińskim, co pozwoli ich odbiorcom poczuć się częścią czytelniczej społeczności.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu osób prywatnych (na portalu zrzutka.pl) oraz takich firm i instytucji jak: Fundacja Lotos, Fundacja Orlen, Fundacja PZU, Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego, Fundacja Powszechnego Czytania, Wydawnictwo Media Rodzina, Insignis Media, Wydawnictwo SQN, Chełmska Szkoła Rocka, Linguacious i Avant Assessment, Agnieszka Andrzejczak i grupa Autorzy Książek Ukrainie. Patronat nad projektem objęli: Polskie Radio, Polska Sekcja IBBY, Czas Dzieci, Biblioteka Narodowa, Lustro Biblioteki. Dystrybucją książek zajęła się firma kurierska DPD.