6. Love Polish Jazz Festival z Dorotą i Henrykiem Miśkiewiczami!

511

Autor: MCK

Takich trzech jak ich dwoje to nie ma ani jednego – można sparafrazować słowa A.A. Milnego, pisząc o Dorocie Miśkiewicz i jej tacie Henryku. Jaką magię potrafią razem stworzyć na scenie, będziecie mogli przekonać się podczas tegorocznej edycji Love Polish Jazz Festivalu.

Artyści wystąpią 17 września (sobota) o godz. 18 w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim w projekcie „Nasza miłość”, a towarzyszyć im będą: Piotr Orzechowski Pianohooligan (fortepian), Max Mucha (bas) i Grzegorz Pałka (perkusja).

Większość utworów, które znalazły się w projekcie, skomponował Henryk Miśkiewicz – są wśród nich napisane przez niego wiele lat temu melodie instrumentalne, do których dopiero teraz stworzone zostały teksty. Należy do nich chociażby skomponowana przez Henryka w wieku 16 lat ballada „Słowa w głowie” z tekstem Andrzeja Poniedzielskiego. Powrotem do przeszłości jest też piosenka „Nasze senne sprawy” ze słowami Wojciecha Młynarskiego, którą przed laty śpiewała Ewa Bem. Usłyszeć też będzie można piosenkę “Czy nasza miłość”, będącą kompozytorskim debiutem rodzeństwa Miśkiewiczów do tekstu Bogdana Loebla oraz premierowy utwór Henryka Miśkiewicza “Co minęło, niech wróci” skomponowany do tekstu krakowskiej poetki Ewy Lipskiej. Żeby stało się zadość dotychczasowej, albumowej tradycji Doroty – na płycie i na koncertach „Nasza Miłość” pojawia się także piosenka z tekstem Grzegorza Turnaua.

Muzycznie płytę „Nasza miłość” i koncerty określają zarówno liryzm, jak i dynamiczny, charyzmatyczny jazz.

Bilety do nabycia przez Biletyna.pl https://biletyna.pl/koncert/Love-Polish-Jazz-Festival/Tomaszow-Mazowiecki oraz w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.