Jak chronić zasoby firmy przed atakami hackerów?

242

Wykradanie poufnych danych, blokowanie plików czy blokowanie dostępu do urządzeń to powszechne sposoby działalności cyberprzestępców. Ich celem jest zazwyczaj wyłudzenie sporej sumy pieniędzy poprzez szantaż. Taka sytuacja może wpłynąć negatywnie nie tylko na finanse firmy, ale i na jego wizerunek i zaufanie konsumentów, co wiążę się z jeszcze większymi stratami. Sprawdź, jak chronić zasoby przedsiębiorstwa przed cyberprzestępczością.

Zadbaj o skuteczną ochronę

Lepiej przeciwdziałać, niż mierzyć się ze skutkami. Dlatego właśnie warto zadbać o odpowiednią, silną ochronę infrastruktury sieciowej przed różnymi formami aktywności cyberprzestępców. Taką właśnie zapewnia zapora Next Generation Firewall (https://sprint.pl/pl/uslugi/ng-firewall). Tworzy ona barierę przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Zapewnia ochronę antywirusową, a dzięki temu blokuje ataki oraz złośliwe oprogramowania. Filtruje podejrzane adresy URL, kontroluje zgodności z regulacjami oraz koncentruje używanie wirtualnej sieci prywatnej VPN. Next Generation Firewall to najpopularniejsza wersja FireWalle, która prowadzi głęboką analizę pakietów aż do warstwy siódmej modelu sieciowego ISO/OSI. Warto również zadbać o bezpieczeństwo aplikacji webowych, w czym pomoże zapora Fortiweb (https://sprint.pl/pl/uslugi/fortiweb). Przeprowadza ona dokładną analizę aplikacji w oparciu o silnik sztucznej inteligencji i zapewnia skuteczną ochronę przed atakami, zarówno DoS, jak i DDoS, botami, czy podejrzanym ruchem generowanym przez cyberprzestępców.

Regularne testy bezpieczeństwa i uświadamianie pracowników

Aby uchronić przedsiębiorstwo przed cyberprzestępczością, należy zadbać także o regularnie przeprowadzane audyty bezpieczeństwa (https://sprint.pl/pl/uslugi/audyty-i-testy-bezpieczenstwa), które pozwolą zidentyfikować słabe punkty i nieprawidłową konfigurację urządzeń, a także luki bezpieczeństwa. Oprócz kompleksowej diagnozy specjaliści ze Sprint SA zaproponują i wdrożą najlepsze rozwiązania, by zapewnić najwyższy standard cyberbezpieczeństwa. Istotne są również regularne szkolenia dla pracowników, mające na celu uświadomienie ich na temat zasad bezpiecznego poruszania się w sieci i reagowania na zagrożenia. To bowiem zachowanie pracowników ma często szczególne znaczenie podczas ataków hakerów i pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych konsekwencji.

Cyberprzestępcy wymyślają coraz to nowsze formy ataków na przedsiębiorstwa. Warto więc zadbać o kompleksową ochronę sieci, urządzeń oraz aplikacji webowych. Pomoże Ci w tym Sprint SA, który oferuje nowoczesne rozwiązania dla firm takie jak zaporę ogniową Next Generation Firewall czy FortiWeb. Zapewnia także kompleksowe testy bezpieczeństwa. Wszystko po to, by zapobiegać wszelkim działaniom hackerów.