BRAMA AUTOMATYCZNA UŁATWI CI ŻYCIE

399


Brama powinna być mocna. Dostępne są różne bramy garażowe: przesuwne, skrzydłowe. Przesuwne bramy garażowe są najbardziej popularne i najmniej skomplikowane. Bramy Skrzydłowe są proste, łatwe w użytkowaniu, a w jednym ze skrzydeł montowana jest furtka.

 

 

 

 

Brama garażowa to ochrona oraz sposób na sprawne wyprowadzanie auta z garażu. 

Rozpiętość cen bram garażowych jest dość duża i waha się od 600 zł do 10 000 złotych. Jeśli brama będzie robiona na zamówienie to jej cena będzie jeszcze wyższa. Bramę zamawia się z dowozem oraz montażem. Specjalistyczna firma szybko zrealizuje montaż bramy.

Szlabany parkingowe chronią

Szlabany pozwalają kontrolować ruch pojazdów i chronić je przed złodziejami, nie są całkowitą blokadą, ale zapewniają ochronę. Solidne szlabany parkingowe są naprawdę przydatne. Sprawdzają się w każdym miejscu i mają znaczenie na parkingach strzeżonych oraz na parkingach przydomowych. Do bloków dojeżdża się często w sposób ograniczony, ponieważ szlaban blokuje wjazd niepożądanych samochodów. Nowoczesne szlabany parkingowe są zautomatyzowane, stalowe, odporne na warunki atmosferyczne. Ich wysoka jakość jest bardzo ważna dla codziennego funkcjonowania parkingów. Szlabany mogą być sterowane na pilota lub na karty automatyczne. Wspólnoty mieszkaniowe oraz spółdzielnie coraz częściej decydują się na zainstalowanie szlabanów chroniących dostęp do całych osiedli. W obecnych czasach jest to bardzo rozsądne i w pełni racjonalne podejście. 

Napędy do bram w szerokiej gamie

Napędy do bram można nabyć w specjalistycznych firmach i stosować je naprawdę regularnie. Wyjątkowa jakość jest tym, co sprawdza się i ma znaczenie dla niejednej osoby. Napędy mają zróżnicowane ceny od 600 do 1500 złotych. Ich jakość jest wysoka, a klienci chętnie z nich korzystają. Dzięki nim bramy otwierają się automatycznie. Do tej ceny należy doliczyć montaż napędu, który kosztuje także kilkaset złotych. ceny nie są niskie, ale bez dobrego, nowoczesnego napędu brama nie będzie odpowiednio funkcjonować. Siłownik do bramy należy dobrać starannie. Im dłuższe skrzydło bramy, tym dłuższy siłownik musi być dopasowany. Im cięższe skrzydło bramy, tym dłuższy i silniejszy siłownik będzie niezbędny. Samodzielny dobór napędu do bramy może być porażką. Najlepiej zapytać ekspertów, którzy znają się na bramach garażowych i napędach. Oni dobiorą najlepszy napęd do bramy, zamontują go i w razie potrzeby naprawią lub wymienią. Solidny napęd do bramy to doskonały pomysł na sprawne używanie bramy oraz jej szybkie otwieranie.