Spotkanie z Jakubem Poradą w MBP

238

Autor: Urząd Miasta

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 15 listopada o godzinie 17 na spotkanie z Jakubem Poradą, podróżnikiem, dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, wokalistą, autorem książek „Dasz radę. Przewodnik na trudne czasy”, „Porada da radę. Tanie podróżowanie”, „Porada da radę. Tanie latanie”, „Porada na Europę”, „Polska da radę. Przewodnik osobisty”, „Sztukmistrz w Tczewie, czyli Mów co chcesz”, „Chłopaki w sofixach”, „Niezły numer, czyli dziewczyny w białych tenisówkach”.

Podczas spotkania Jakub Porada opowie o swoich podróżach. Podpowie, jak łączyć pracę z pasją, planować dalekie i bliskie wojaże oraz podróżować za niewielkie pieniądze.

Jakub Porada – absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Ukończył politologię na Uniwersytecie Śląskim, specjalizacja dziennikarska. Ukończył studium wokalno-baletowe. W latach 1988–1993 grał w Teatrze Muzycznym w Gliwicach w musicalach (m.in. West Side Story, Me and Me Girl, Robber Bridegroom). Komponował teksty i śpiewał w zespole Lektik. W latach 80. był również liderem kapeli Paragraf X. Na początku pracy dziennikarskiej był związany z katowickim ośrodkiem TVP, w którym prowadził programy przez pięć lat, oraz lokalnym oddziałem Radia Plus. Współtworzył TVN24, w którym od 2001 prowadził Poranki na zmianę z Anitą Werner. W latach 2001–2011 prowadził również programy, takie jak m.in.: Prosto z Polski, Dzień po dniu, Kalejdoskop oraz inne serwisy informacyjne, później został prowadzącym cyklu Polska na weekend i programu Pokaż nam świat w TVN24 BiS. Od stycznia 2012 prowadzi także codzienny serwis Express w TTV, a także podróżniczy cykl Porada na weekend w Travel Channel. Od 2019 prowadzi program telewizyjny emitowany przez Travel Chanel Porada na wakacje.

Wydarzenie realizowane jest w ramach zadania „Z boomerami przez świat – extremalne podróże z Pawłem Edmundem Strzeleckim”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.