Filmowe walentynki w MCK

170

Autor: Urząd Miasta

Kochanica króla Jeanne du Barry” to francuska superprodukcja, którą zobaczyć można było w walentynkowy wieczór, 14 lutego w sali kinowej KiTka w Miejskim Centrum Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim. Projekcja odbyła się w cyklu Ale Kino przy komplecie widzów.

Oparta na faktach historia kochanki francuskiego króla Ludwika XV przedstawiająca losy Jeanne Vaubernier (po mężu du Barry), młodej, ambitnej kobiety z nizin społecznych, używającej swojej inteligencji i urody, by wspinać się po szczeblach dworskiej hierarchii, urzekła publiczność. Zachwyciły również piękne kostiumy z epoki oraz wnętrza i plenery Wersalu, w których produkcja była realizowana. W roli króla Francji wystąpił Johnny Depp, a tytułową postać Jeanne du Barry zagrała Maïwenn, która jest jednocześnie reżyserką filmu.

Na wszystkich, którzy przyszli na seans filmowy do Tkacza, czekała słodka walentynkowa niespodzianka.

Na kolejny film w cyklu Ale Kino Miejskie Centrum Kultury zapraszam w kwietniu. W marcu sala kinowa w MCK Tkacz zmieni się w teatralną. W ramach Tomaszowskich Teatraliów obejrzeć tam będzie można trzy spektakle teatrów zawodowych. Szczegóły niebawem.