Mistrzynie Powiatu z ZSP nr 8 oraz drużyny przełajowe na podium

90

Autor: ZSP Nr 8

Dnia 9 kwietnia dziewczęta rozpoczęły rywalizację szkół ponadpodstawowych w piłkę nożną. Pierwsze spotkanie tej fazy, rozegraliśmy z uczennicami II LO natomiast drugi mecz z uczennicami I LO. Oba mecze zakończyły się naszym zwycięstwem i z pierwszego miejsca awansowaliśmy do finału, który rozegrany został 15 kwietnia na boisku w ZSP nr3. 

Podczas finału Mistrzostw Powiatu pierwszy mecz wygraliśmy z ZSP nr 1 (2:0) i tym samym zapewniliśmy sobie grę o pierwsze miejsce tych zawodów. Walkę o złoto ponownie przyszło nam stoczyć z uczennicami I LO. Tym razem jednak rywalki pewnie i z dużą determinacją przystąpiły do walki. W pierwszej połowie wygrywaliśmy 1:0, niestety w ostatniej minucie spotkania przeciwniczki strzeliły bramkę i aby rozstrzygnąć spotkanie sędzia zarządził rzuty karne. Podczas ich wykonywania zimną krew zachowała nasz bramkarka Iza Będzyńska, która obroniła dwa strzały, które dały nam zwycięstwo i awans do półfinałów województwa. 

Naszą szkołę reprezentowały: Nadia Pawłowska, Patrycja Stańdo, Magdalena Bernacka, Milena Jaros, Oliwia Opulska, Izabela Będzyńska, Oliwia Sosnowska, Julia Bartczak, Julia Skrzypczyk.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek!

W czwartek 11 kwietnia odbyły się mistrzostwa powiatu w drużynowych biegach przełajowych. Podczas tych zawodów dobrą dyspozycję biegową potwierdziły obydwie drużyny reprezentujące naszą szkołę. Chłopcy w składzie Kacper Choróbski, Krzysztof Galach, Szymon Janicki, Damian Jeske, Michał Pustelnik i Oskar Tomczyk zajęli 3 miejsce. Jeszcze lepiej zaprezentowały się dziewczęta , które zajęły 2 miejsce, a w drużynie pobiegły: Martyna Boksza, Patrycja Dziubałtowska, Julia Muchlada, Weronika Pawlik, Wiktoria Szulc i Maja Woźniak. Gratulujemy dobrej postawy i uzyskanych miejsc.