Muzyka, licytacje i worki pieniędzy czyli XIII Finał WOŚP – w Tomaszowie zebrano ponad 50 000 zł

723

Na scenie przygotowanej w Zespole Szkół nr 4 wystąpili łódzki zespół bluesowy Mr. Slide Band, soliści i zespoły z ośrodków kultury. Można było usłyszeć Pawła Nowaka, Iwonę Kmiecik, Piotra Goliata, Agnieszkę Nastarowicz, Małgorzatę Zygmunt, Agnieszkę Dwornik i Zygmunta Stańdo. Zaprezentowały się grupy taneczne  Kontrast, Impuls, Cantinero, Refleks oraz Aster i Foremka. Uczennice ZSP nr 6 przygotowały pokaz mody, a prezentowane stroje można było kupić podczas licytacji. Podczas castingu z wielu młodych kandydatek, wybrano również panny na niedźwiedziu.
Jednak najważniejszą częścią niedzielnego koncertu, była aukcja i zbiórka pieniędzy. Sprzedano krawaty, poduszki, koszulki, kubki, euromonety z logo WOSP ofiarowane przez Jurka Owsiaka a także, biało czerwone krawaty  Samoobrony.  Pod młotek, za 180 zł poszedł tort upieczony specjalnie na finałowy koncert. Na aukcji znalazły się również piłki. Na jednej z nich podpisał się Roman Kosecki, a na drugiej cała drużyna łódzkiego Widzewa, łącznie z działaczami. W ręce tomaszowian, trafiły również krzesła, parasolka, bombki choinkowe oraz zestaw do grilla. O godz. 20 wystrzeliły fajerwerki, czyli symboliczne ,światełko do nieba.
Najwyższą cenę, 5 tys. zł  zapłacił Mariusz Sobański za złoty orkiestrowy medal z nr 296, ze specjalnym certyfikatem i podpisem Jurka Owsiaka.  Kiedy tomaszowski sztab wyjeżdżał do Warszawy, aby przekazać pieniądze, na koncie było 55.245,68 zł, oraz 18 dolarów. Najwięcej pieniędzy udało się zebrać młodzieży z PCK, którzy przekazali 1.203, 57 zł, harcerze 8.280,76 zł a uczniowie I LO 5.880 zł.