Program X-go Festiwalu!

737

Pierwszego dnia, czyli w piątek 24 czerwca zagra legenda lat ‘80 zespół „DAAB”. Powstała w 1983 roku grupa jest przedstawicielem łagodnej, transowej odmiany karaibskiego reggae. Dla wielu tomaszowian, miłośników takich rytmów będzie to długo oczekiwany wykonawca.

W piątek wystąpią też grający muzykę latynoską, niesamowici Jose Torres & Salsa Tropical. Pierwsza w Polsce orkiestra salsowa pod dyrekcją wirtuoza instrumentów perkusyjnych Jose Torresa.

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się sobota. W Tomaszowie, po raz pierwszy wystąpi rewelacyjny zespół „Raz, Dwa, Trzy”. Trudno zaszufladkować ich muzykę, co świadczy o wielkiej oryginalności zespołu. Można powiedzieć, że sprawdzają się świetnie zarówno na poetyckich scenach, jak i „Przystanku Woodstock”. Niebywały sukces przyniosła im płyta z piosenkami Agnieszki Osieckiej „Czy te oczy mogą kłamać”. „Raz, Dwa, Trzy” posiada fenomenalną cechę budowania w swoich utworach niezwykłego, pociągającego nastroju.

W sobotni wieczór czeka nas nie lada gratka. Po kilku latach przerwy, na tomaszowskiej scenie wystąpi „KAZIK”. Jeśliby uwzględnić wszystkie zachcianki tomaszowskich internautów, które na przestrzeni lat pojawiały się przy okazji dyskusji o festiwalowych gwiazdach, to z całą pewnością Kazik wymieniany był najczęściej. Wielu fanów tego wykonawcy powinno być zatem usatysfakcjonowanych.

Tak samo zadowoleni będą sympatycy Pawła Kukiza, którego niedzielny koncert z zespołem „PIERSI” będzie ostatnim akordem święta miasta.

Kukiz znany jest, jako wszechstronny wokalista łamiący wszelkie konwencje. Śpiewał m.in. w zimnofalowym, mroczym „Aya RL”, jest także liderem ludyczno – prześmiewczo – punkowych „Piersi”. Ostatnio wielki rozgłos przyniosła mu płyta nagrana wraz z liderem „Lady Pank” Janem Borysewiczem.

Podobnie, jak w przypadku zespołu „Raz, Dwa, Trzy” koncert Pawła Kukiza i „Piersi” w trakcie X-go festiwalu będzie pierwszym występem w naszym mieście.