XIV FINAŁ OWSIAKOWEGO GRANIA

539

To będzie kolejny niesamowity dzień. Na ulice miast wyjdą setki kwestujących, by zbierać pieniądze na: * SPRZĘT RATUJĄCY ŻYCIE * DZIECI POSZKODOWANYCH W WYPADKACH * NAUKĘ PIERWSZEJ POMOCY. Sale koncertowe zapełnią się uczestnikami XIV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak będzie w całej Polsce i w wielu, wielu państwach świata. Oj, będzie się działo.

Tomaszowski Sztab Orkiestry to 242 osoby, które będą pukać do naszych serc(identyfikatory i puszki będą wydawane w czwartek i piątek w hufcu na Polnej – szczegóły Bogdan Smolarek – 0 601 339 789), to harcerze z tomaszowskiego hufca ZHP, to młodzi członkowie SIM PCK, to ekipy z placówek kultury – organizatorzy koncertu.

Tegoroczny koncert odbędzie się w hali sportowej Gimnazjum nr 7 (wejście od Niecałej) i trwać będzie od 14.30 do 21. Jak zwykle rozpocznie go występ orkiestry dętej, a dalej to już maraton w wykonaniu tomaszowskich zespołów artystycznych z licytacją orkiestrowych fantów jako jedną z głównych atrakcji wieczoru.

Zdajemy sobie sprawę, że idea Orkiestry nie wszystkich powala, że 64 miliony dolarów, za które kupiono sprzęt pracujący w setkach naszych szpitali są argumentem niezbyt silnym. Nikogo nie zamierzamy przekonywać. Wolny kraj, wolny wybór. Wiemy jedno. Orkiestra grać bedzie do końca świata…i jeszcze jeden dzień.

Najblizszy koncert w niedzielę 8 stycznia.