Rusza pierwsza edycja Break Fest

687

Chłopaki z tomaszowskiej kapeli Ekspandor postanowili powalczyć z takim wizerunkiem miasta. Zorganizowali coś w rodzaju przeglądu – festiwalu. „Na każdym koncercie będą występowały dwa zespoły: Jeden z kręgu szeroko rozumianego rocka, drugi będzie przedstawicielem nowszego trendu, powiedzmy, że nazwiemy go ogólnikowo hiphopem – mówi Kamil „Wąski” Szwarbuła, lider Ekspandora, pomysłodawca imprezy.

Pierwsza edycja Break Fest odbędzie się 10 III 2006 w klubie Świetlica przy ulicy Barlickiego 9/11. Wystąpi AFRONT – zespół hiphopowy z Łodzi, działający w stajni Asfalt Record, należącej do O.S.T.R. Pierwszy album „a miało być tak pięknie” został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków muzycznych. Właśnie trwają prace nad kolejnym krążkiem. Przed Afrontem zaprezentuje się Ekspandor. Będzie to pierwszy po 5 latach koncert reaktywowanego niedawno tomaszowskiego zespołu.

„Chcemy pokazać, a właściwie dać przykład, że tak naprawdę nie dysponując żadnymi środkami, można zorganizować coś fajnego, ciekawego, przyciągającego. Oczywiście nie zamierzamy na Break Fescie poprzestać. Mamy też kilka innych pomysłów, ale ich realizację uzależniamy od powodzenia i popularności Festiwalu”.

Patronat medialny nad imprezą objęła Telewizja Teletop, oraz oczywiście tomaszow.pl