ŚLEDZTWO INTERNETOWE

746

Od niemal roku, z gabloty Biblioteki Pedagogicznej w Tomaszowie Maz. /ul. Antoniego 47, bud.B/, korzystających z wypożyczalni obserwuje ze zdjęcia grupa kilkudziesięcioro młodych ludzi. Coś o nich wiemy. To dzięki krótkiemu opisowi umieszczonemu po drugiej stronie: 1983 r. kl. 3a. Budynki w tle zdradzają miejsce zrobienia fotografii. Najprawdopodobniej to teren wokół ósemki.

Od niemal roku zdjęciu towarzyszy apel wypisany przez panie bibliotekarki: POSZUKUJEMY WŁAŚCICIELA TEGO ZDJĘCIA.

Zdjęcie służyło pewnie jako zakładka w czytanej książce. Podczas oddawania wypożyczonej książki wypadło, nikt nie zauważył i tak zostało u nas – mówi jedna z pań bibliotekarek.

Próbujemy podsumować posiadane informacje: zdjęcie zrobiono w 1983 roku, więc dzieci ze zdjęcia mają dziś po 32-34 lata. Właściciel zdjęcia jest /był/ czytelnikiem korzystającym z biblioteki, a przynajmniej osoba, która do niej zaglądała. Jeśli zdjęcie było książkową zakładką znaczyć to może, że było dla właściciela ważne, często oglądane. Z tego też powodu powinno do właściciela /-ki/ wrócić. Dzieci ze zdjęcia były uczniami szkoły nr 8 ze Stolarskiej. Tyle naszych informacji i domysłów. Teraz wszystko w rękach i oczach Czytelników.

Kto pomoże rozwiązać zagadkę? Czy ktoś rozpoznaje dzieci z prezentowanego zdjęcia, a może sam właściciel poznaje swoją zgubę?

Zdjęcie nadal oczekuje na swego właściciela w Bibliotece Pedagogicznej /św. Antoniego 47, bud.B/