Dzień Flagi RP

753
20 lutego 2004 roku Sejm RP ustanowił Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ma on na celu popularyzowanie wiedzy o symbolach narodowych takich jak: flaga Polski, godło Polski hymn państwowy. O historii i znaczeniu powyższych elementów polskiej tożsamości narodowej powinien pamiętać każdy Polak, a wiedzę należy przekazywać kolejnym pokoleniom rodaków.

25 Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz., Komenda Hufca ZHP w Tomaszowie Mazowiecki oraz Jednostka Strzelecka 1002 Tomaszów Mazowiecki im. mjr Rudolfa Majewskiego byli organizatorami uroczystości w naszym mieście. Oprócz władz miejskich i powiatowych, uczniów tomaszowskich szkół w obchodach brali udział uczestnicy I Rajdu Patriotyczno – Historycznego „Pilickim Traktem”.

W rajdzie uczestniczą harcerze z Tomaszowa Mazowieckiego, Opoczna, Kielc i Pabianic. W dniu 2 maja rozdają oni Tomaszowianom ulotki z informacją na temat Dnia Flagi RP oraz małe biało – czerwone flagi. Rajd harcerski rozpoczął się w Zarzecznie i zakończy się w stanicy harcerskiej we Fryszerce (4 maj).