Przedszkolaki znają znaki

421
Podopieczni Przedszkola nr 7 i 5 brały udział w konkursie „Przedszkolaki znają znaki”, który odbył się 15 maja. W specjalnie przystosowanym miasteczku ruchu drogowego, znajdującym się na terenie Przedszkola nr 7, rywalizowały o tytuł mistrza – rowerzysty, który zna znaki drogowe. Zwycięzcami zostali: Daniel Białowąs (Przedszkole nr 5) oraz Bartłomiej Gielec (Przedszkole nr 7).

„Dzieci logicznie wskazywały manewry skrętu, zatrzymywały się przy pasach, udając że przepuszczają pieszych” – przedszkolaków oceniła Katarzyna Dutkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Jednak najczęstszym błędem popełnianym przez sześciolatków była jazda „pod prąd”.

„Chcieliśmy, aby już przedszkolaki uczyły się prawidłowo poruszać po drodze przez praktyczne poznanie znaków drogowych, ponadto dzieciaki nabierają umiejętności prawidłowego zachowania się na drodze” – o słuszności podjętej inicjatywy powiedziała Katarzyna Dutkiewicz. Ponadto była to okazją do promocji miasteczka ruchu drogowego, z którego mogą korzystać również inne placówki dydaktyczne.

Organizatorem imprezy była Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim oraz Przedszkole nr 7.