Warsztaty malarskie z Tkaczem

674
10 maja przed tomaszowskim Muzeum odbyło się drugie spotkanie z malarstwem i rysunkiem. W zajęciach warsztatowych wzięły udział 22 osoby, m.in. członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Stowarzyszenia Amatorów Plastyków, oraz młodzież i osoby dorosłe z pracowni malarstwa i rysunku O.K. "Tkacz". Grupę zasiliły również trzy nowe osoby, które dowiedziały się o warsztatach z lokalnych mediów.

Podczas warsztatów powstały głównie rysunki wykonane ołówkiem, piórkiem oraz pastelami. Prace te będą kończone w pracowni O.K. "Tkacz". Malarze zwracali głownie uwagę na architekturę oraz detale architektoniczne. Część z tych rysunków będzie wykorzystana do obrazów olejnych.

Na początku lipca na zaproszenie Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Rafała Zagozdona oraz O.K. "Tkacz", przyjeżdża na plener malarski grupa 30 – osobowa z Akademii Sztuk Pięknych z Łodzi. Przyjazd studentów ASP z Łodzi jest jednym z punktów programu, który realizuje O.K. "Tkacz", w ramach projektu ,,Malować każdy może – pokażmy piękno naszego miasta".

Kolejne weekendowe warsztaty malarstwa i rysunku odbędą się w centrum miasta w niedzielę 25 maja. Zbiórka w Parku im. dr med. Jana Rodego o godz. 10.00. Oprócz portretowania tej urokliwej, zielonej części Tomaszowa, sportretowany zostanie również kościół ewangelicko- augsburski.

Więcej informacji pod nr tel. 0-44/724-51-92 (O.K. „TKACZ”), 0-696-258-567 (Mirosław Bernacki) oraz na stronie www.tkacz.tomaszow-maz.pl