Tomaszów dzieciom

775
„Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej – mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie” (Julian Ejsmond) – tych uśmiechów z pewnością nie zabrakło podczas imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka, która odbyła się 1 czerwca na muszli koncertowej w Parku Miejskim „Solidarność”.


Studio Tańca „Refleks”, działające przy Ośrodku Kultury „Tkacz” zaprezentowało widowisko taneczne „Refleksje w tonacji black and white”. Natomiast w rytmy afrykańskie wprowadziła publiczność grupa taneczna z Miejskiego Ośrodka Kultury. „Sen o jungli” to tytuł zaprezentowanej inscenizacji tanecznej.


Aktorzy z łódzkiego teatru MER, którzy są już znani tomaszowskiej młodszej publiczności, zaprezentowali się w przedstawieniu kukiełkowym, przedstawiającym losy Pinokia i jego przyjaciół.


Pokazy taneczne w wykonaniu zespołu Cantinero, koncert Moma Lumanisha z Kongo oraz warsztaty bębniarskie, które poprowadził Ryszard Bazarnik to kolejne niespodzianki, czekające na dzieci, które Dzień Dziecka spędzały w parku „Solidarność”.


Występom na scenie, towarzyszyły również imprezy plenerowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sztuki walecznej, w wykonaniu słowiańskich wojowników czy też formułowanie w glinie swoich dziecięcych marzeń. Happy Day, czyli kolorowy plac zabaw oblegany był szczególnie przez najmłodszych uczestników festynu.


Punktem kulminacyjnym imprezy było wspólne wybijanie rytmu na największym bębnie świata.

Organizatorem festynu był Miejski Ośrodek Kultury (MOK), Ośrodek Kultury TKACZ oraz Urząd Miasta.

Zdjęcia z festynu w naszej Fotogalerii.