Zagrają na czym się da w Rogowie

691
Główną atrakcją Festiwalu będzie występ zespołu Małe Instrumenty. Koncertowanie rozpocznie się o godz. 17 na leśnej polanie. W Rogowie warto jednak pojawić się wcześniej, bo oprócz koncertu w planie jest wiele innych atrakcji: zwiedzanie arboretum (już od godz. 11), wycieczka kolejką wąskotorową i ognisko.

Zespół Małe koncentruje się na poszukiwaniach dźwiękowych z wykorzystaniem miniaturek prawdziwych instrumentów, dźwiękowych zabawek, nietypowych wynalazków muzycznych własnego pomysłu i mnóstwa drobiazgów, które mogą posłużyć do wydawania dźwięków. Muzyka w ten sposób tworzona odznacza się niepowtarzalnymi barwami, które czasem zaskakują kunsztem, a innym razem bez skrępowania ujawniają ograniczenia niecodziennego instrumentarium.

Grupę artystyczną założył dwa lata temu Paweł Romańczuk. Grają w nim także: Marcin Ożóg, Maciek Markowski, Tomasz Orszulak, Jędrek Kuziela i Maciek Bączyk. Grupa w pełnym składzie zadebiutowała na Festiwalu Filmowym „Era Nowe Horyzonty 2007”. Współpracowała m.in. z Jerzym Armatą, Polskim Wydawnictwem Audiowizualnym, Teatrem Tańca Arka, Galerią Entropia, Galerią CSW Warszawa, Festiwalem Audio Art, Teatrem Capitol.

W Rogowie zespół odświeży kilka przebojów starej daty, zagra znane tematy filmowe z obrazów polskich i zagranicznych, a nawet pokusi się o interpretację muzyki elektronicznej. Po koncercie członkowie zespołu dokonają prezentacji instrumentów, z których korzystają. Chętni będą mogli nawet na nich zagrać.

Do uczestnictwa w koncercie zaprasza Filharmonia Łódzka.