Teatralnie we Włókniarzu

756
Chociaż brak „prawdziwej” sceny, profesjonalnego oświetlenia, scenografii czy nagłośnienia, to o tomaszowskich poczynaniach teatralnych coraz głośniej, również poza granicami kraju. Dlatego uroczyste obchody Międzynarodowego Teatru w naszym mieście są jak najbardziej trafnym pomysłem, tym bardziej, że „w Tomaszowie wiele teatralnych rzeczy dzieje się i chcemy, aby działo się jeszcze więcej, dlatego zaprosiliśmy trzy zespoły, które zdobyły nagrody na przeglądach tomaszowskich i poza Tomaszowem” powiedziała dyrektorka Ośrodka Kultury „Tkacz” Monika Olczyk. W tym roku uroczystości przebiegały pod hasłem „Utalentowane dzieci na scenie”.

Tymi utalentowanymi dzieciakami są m.in. uczniowie z klasy III d ze Szkoły Podstawowej nr 12. Pod kierunkiem Beaty Wojtaszek wystąpiły z humorystycznym przedstawieniem „Kogut królem zwierząt”. Ponadto na scenie wystąpił zespół teatralny „Horrorek” z Dzielnicowego Ośrodka Kultury ze spektaklem „Zabawa w teatr” oraz taneczny popis zaprezentowało Studio Tańca Refleks z Ośrodka Kultury „Tkacz”. Spektakl „To, co najważniejsze” należy do kategorii teatru ruchu.

Aktor lalkarz Igor Polak z Teatru „Pacuś”, który prowadził imprezę, włączał młodą publiczność do wspólnej zabawy. Podczas konkursów sprawdzał wiedzę o teatrze. Na koniec młodzi widzowie obejrzeli bajkę pt. „O Romusiu, o Emilce i zielonej koniczynce” w wykonaniu Teatru „Pacuś”.

Organizatorem Międzynarodowego Dnia Teatru był Ośrodek Kultury „Tkacz”.