Turniej kręglarski osób niepełnosprawnych

785
Osoby niepełnosprawne z całej Polski brały udział w III Otwartym Turnieju Kręglarskim Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ). Do konkursu przystąpiło sześćdziesięciu zawodników z sześciu miast tj. Tomaszowa Mazowieckiego, Rudnika, Sochaczewa, Opoczna, Koluszek i Piotrkowa Trybunalskiego.

W kategorii indywidualnej zwyciężył Łukasz Klaus z Piotrkowa Tryb. Kolejne miejsce wywalczył Kamil Gajewski (Sochaczew), a tuż za nim uplasował się Sławomir Krych z Rudnik. Natomiast w podsumowaniu drużynowym, na podium zwycięzcy stanęli organizatorzy turnieju, czyli WTZ przy Stowarzyszeniu Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych z Tomaszowa Mazowieckiego. Uczestnicy warsztatów z Rudnika zajęli miejsce drugie. Natomiast WTZ z Sochaczewa zdobyli puchar, zajmując miejsce trzecie.

Odbył się również konkurs dla instruktorów. Najwięcej kręgli zbił terapeuta z WTZ z ul. Farbiarskiej w Tomaszowie Maz. Tomasz Zaborowski. Otrzymał tym samym Puchar Zarządu TKKF „Roland”. 

Jak istotne znaczenie dla osób niepełnosprawnych ma udział w turnieju, powiedział zwycięzca w rozgrywkach instruktorów – Tomasz Zaborowski: „To kwestia rywalizacji, która jest dla nich olbrzymim bodźcem, sama walka, chęć stanięcia na podium, później kwestia nawiązania znajomości z osobami z innych warsztatów z terenu kraju a nie tylko województwa”