Akcja z żonkilami w tle podsumowana

761
Podsumowanie akcji „Pola nadziei” miało miejsce wczoraj (24 kwietnia) w sali kina „Włókniarz”. Poprzedziło je przedstawienie przygotowane przez młodzież z II LO. To właśnie u Żeromszczaków zrodziła się akcja „Pola nadziei”. Opowiada o niej ksiądz Grzegorz Chirk: „Inicjatywa spotkała się na początku z lekką obawą, jak to zostanie przyjęte, przede wszystkim przez pensjonariuszy. Czy oni zechcą wziąć w niej udział. Pierwszą inicjatywę podjąłem z klasą z II LO. Było to małe przedsięwzięcie. Chodziliśmy do zakładu opiekuńczego przy ulicy Niskiej.” A to dopiero był początek. Obecnie w akcję jest włączonych blisko 30 szkół i przedszkoli, ponad 1000 wolontariuszy. Uczniowie odwiedzają Domy Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie czytają książki osobom samotnym, chorym. „Dochodzą mnie sygnały, że przeradza się to niejednokrotnie w rozmowę lub przyjaźń” kontynuuje ksiądz Grzegorz.

Symbolem akcji są żółte żonkile, jako kwiaty nadziei. Poszczególne placówki, zaangażowane w akcję, sadzą kwiaty, a następnie sprzedają je. Uzyskane środki finansowe przekazane będą na opiekę hospicyjną. W najbliższą niedzielę kwesty żonkilowe przeprowadzone będą w parafii św. Rodziny przy ulicy Niskiej w Tomaszowie Mazowieckim oraz w kościele w Ludwikowie.

Oprócz wyżej opisanej akcji, rozstrzygnięto również wojewódzki konkurs „Parafia Regionu Łódzkiego – Moja Mała Ojczyzna”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzyć pracę, która składała się z trzech elementów: kroniki, prezentacji multimedialnej i reportażu. Główną nagrodę zdobyła uczennica z Radomska.

Podsumowanie akcji „Pola nadziei” oraz rozstrzygniecie konkursu odbywało się w ramach Dnia św. Pawła.