Potrafią ratować

758
Zawody odbyły się 10 maja w Krakowie. W konkursie brało udział sześć czteroosobowych drużyn. Zawody rozpoczęły się o 10.00 na krakowskich błoniach. Każdy z patroli otrzymał mapę na której zaznaczone były punkty do których należało dotrzeć. Punkty zawierały symulacje przedstawiające między innymi: pobicia, złamania czy wypadek komunikacyjny. Sprawdzały one stan wiedzy zawodników i to, co potrafią wykonać przed przyjazdem wykwalifikowanego personelu medycznego. Po zaliczeniu wszystkich punktów każdy z patroli spotykał się w Parku Jordana . Tam omówiono konkurs i ogłoszeno zwycięzców zawodów.
 
Zawody wygrał Tomaszowski Klub „Cordies”.
 
Organizatorami zawodów był Inspektorat Ratowniczo – Medyczny Chorągwi Krakowskiej oraz Harcerska Grupa Ratownicza „KRAK” z Krakowa. Każdy z przybyłych  patroli otrzymał apteczkę, poradnik pierwszej pomocy oraz breloczek z rękawiczkami i maseczką do RKO.
Klub "Cordies" działa aktywnie także na terenie miasta.  Zrzesza jedenaście osób w wieku od 16 do 25 lat. Spotykania mają miejsce w każdy piątek o godzinie 16.00 w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi.
 
W Tomaszowie klub "Cordies" zabezpieczał od strony medycznej II Harcerski Rajd Patriotyczny „Trakt” i zorganizował wykład dla uczniów klas  pierwszych i drugich z gimnazjum nr 2. Za pomocą prezentacji multimedialnej czy zdjęć i filmów, członkowie klubu chcieli przekazać uczniom jak poprawnie zabezpieczyć miejsce wypadku, jak poprawnie wezwać pomoc.

W planach „Cordies” jest nawiązanie współpracy w Policją, Strażą Pożarna, Pogotowiem oraz prowadzenie szkoleń dla uczniów.