28. Wakacyjny Festiwal Piłki Nożnej

463
W tym roku do udziału w Festiwalu zgłosiły się  17 drużyn , które reprezentowały   dzielnice naszego miasta i kilka przyległych miejscowości powiatu tomaszowskiego. Rozegranych zostało 30 meczy w kategoriach do lat 11, 12-13 lat oraz 14-15 lat.
 
W najmłodszej kategorii wiekowej do 11 lat rywalizowały 3 drużyny, w kategorii 12 -13 lat rywalizowało 7 drużyn, a w kategorii 14-15 lat wystąpiło 7 drużyn.

Ostatecznie III miejsca zajęli:
 

  do 11 lat – LINKI  – opiekun MONIKA LINK z Wolborza (trzech Linków występowało w zespole)
  12-13 lat – ORLIKI – UKS NIEZAPOMINAJKI – opiekun RYSZARD REK
  14-15 lat – ŁOWCY PRZYGÓD – UKS MAZOVIA –  opiekun MARCIN SUSKI

II miejsca w poszczególnych kategoriach wywalczyły zespoły:
 

  do 11 lat – FC BIAŁOBRZEGI  – SP 6 DOK – opiekunowie Jarosław Stępień,Tadeusz Lubicki
  12-13 lat – FC TOMASZÓW  – UKS Mazovia   – opiekun Marcin Suski
  14-15 lat – ZEREK BAND  – UKS MAZOVIA  – opiekun Tadeusz Lubicki

 W kategorii do 11 lat zwyciężył zespół  LECHIŚCI   – opiekun Marian Gajewski  

  W kategorii 12-13 lat najlepsi okazali się  zawodnicy zespołu „BŁĘKITNE GROMY”  – UKS NIEZAPOMINAJKI – opiekun – Ryszard Rek  – wygrywając finał dopiero w rzutach  karnch 3 : 2 – w meczu padł wynik 1 : 1.       
 
  W kategorii 14-15 lat zwyciężył zespół  KOLONIŚCI ZAWADA –  UKS TRÓJKA – opiekun Marika Piotrowska    wygrywając w finale 2 : 0.
 
Organizatorzy przewidzieli również nagrody indywidualne.

Królami strzelców turnieju w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:
    
      

Kategoria do 11 lat       
      
KUGIEL DAMIAN – LECHIŚCI – 5 goli    
      
Kategoria 12-13 lat      
     
PIOTR KOZIOROWSKI – LECHIA 96  – 14 celnych trafień    
     
Kategoria 14-15 lat      
     
SEBASTIAN PIOTROWSKI  – KOLONIŚCI ZAWADA  – 10  goli
 
 
We wszystkich kategoriach na listę strzelców wpisało się  76 zawodników , którzy w sumie zdobyli  234  goli.Organizatorzy przewidzieli jeszcze  dodatkowe wyróżnienie   dla   zespołu FC LDW z Ludwikowa  – kat.12-13 lat  za postawę fair play – zgoda na rozegranie meczu w drugim terminie – opiekun Beata Mękarska . Oraz dla najmłodszego uczestnika Przemeka Młodzika z zespołu LINKI.
 
Nagrody ufundowali :  
  
   1. Urzęd Miasta – Wydział Kultury Sportu i Rekreacji
   2. Starostwo Powiatowe – Wydział Edukacji Kultury i Sportu
   3. Ministerstwo Sportu i Turystyki
   4. Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka
   5. Zakładowi Gospodarki Ciepłowniczej
   6. Firmia “CHIPITA” POLAND
   7. Firmia “FRITO LAY”
   8. Drukarnia “IBI-GRAF”
   9. Firmia – Przewozy Osobowe „Walczak”
  10.Tomasz Trzonek
  11. Lucjan Plich – „AUTO-GAZ”
  12. Hurtowna Papierniczo-Zabawkarska “Pinokio”
  13. Polski Związek Piłki Nożnej  
  14. Klub Piłkarski RKS „Lechia” 1923
  15. Robotniczy Klub Sportowy „WIDZEW”
  16. Stowarzyszenie Dobroczynne Lokalny Fundusz Roku 2000
  17. Krzysztof Motyl – Przedsiębiorstwo Gastronomiczno-Handlowe BOM s.c.
  18.Barbara Kobacka