Finał szkoleń z pierwszej pomocy

702
Warszawa, 4 listopada 2009 – W sobotę i niedzielę 7-8 listopada odbędzie się finałowy weekend szkoleń z zakresu pierwszej pomocy dla dzieci w ramach akcji Podaruj Dzieciom Słońce. To już czwarte i ostatnie spotkanie, podczas którego dzieci i ich rodzice będą mieli okazję poznać podstawy pierwszej pomocy. Akcja, przy udziale wyspecjalizowanych ratowników z Harcerskiej Szkoły Ratownictwa, odbywa się w hipermarketach Kaufland na terenie całej Polski.

W najbliższą niedzielę, 8 listopada szkolenia harcerzy z ZHP w hipermarkecie Kaufland w Tomaszowie Mazowieckim, przy ul. Konstytucji 3-go Maja 1/3. Szkolenie trwa w godzinach 10-18.

Akcja prowadzona wspólnie z ZHP w ramach 11. Edycji „Podaruj Dzieciom Słońce”, cieszy się dużym uznaniem i powodzeniem. Wszędzie, gdzie zawitały Słoneczne Warsztaty, były one bardzo ciepło przyjmowane, a zaangażowanie i małych i dużych przekroczyło wszelkie oczekiwania. W warsztatach z podstaw pierwszej pomocy wzięło udział do tej pory ok. 9 000 dzieci. Zajęcia z harcerzami cieszyły się powodzeniem, także w mniejszych ośrodkach. Na przykład w trakcie ostatniego weekendu w Łukowie dyplomy za wzięcie udziału w warsztatach otrzymało aż 178 małych ratowników!

Podczas warsztatów, dzieci zdobywają wiedzę, jak nieść pomoc w razie nagłego zdarzenia. Towarzyszą im rodzice, którzy także chętnie poszerzają swoją wiedzę w tym zakresie – zawsze chętnie i z zainteresowaniem przyjmują zaproszenie harcerzy do aktywnego udziału. „To ogromna korzyść dla dzieci. Ucząc je jak postępować, zmniejszamy liczbę wypadków w domu, w szkole lub na placu zabaw” – powiedziała jedna z mam w Płocku.

Dotychczasowe wyniki akcji „Podaruj Dzieciom Słońce" są imponujące i dają szansę, aby zebrane na pomoc dzieciom fundusze były wyższe niż w ubiegłym roku, kiedy w ramach akcji udało się zebrać ponad 6 mln złotych. Zebraną kwotę Fundacja POLSAT będzie mogła już wkrótce przekazać swoim podopiecznym z naszej okolicy – na pomoc, leczenie, rehabilitację lub inne potrzeby dziecka.

Ostatni weekend Słonecznych Warsztatów to okazja dla tych wszystkich, którzy jak do tej pory nie mieli okazji w nich uczestniczyć. Jest jeszcze okazja by się przyłączyć i otrzymać słoneczny dyplom, a także dowiedzieć się jak zabandażować ranę i jak sprawdzić krążenie, i oczywiście dobrze się bawić.