Kolejny sukces Kasi Zięby

612
Zaprojektowany przez nią projekt sukni ślubnej zaprezentowany został  w czterech różnych wariantach na Gali Finałowej V Międzynarodowego Festiwalu Projektowania Ubioru dla Młodzieży Ponadgimnazjalnej  „SAMI DLA SIEBIE” w Sieradzu.
 
Organizatorem tego Festiwalu jest Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego i jego dyrektor Izabela Sufleta.
 
Finał Festiwalu odbył się w dniach 10-11 września 2010 w Teatrze Miejskim w Sieradzu i połączony był z obchodami II Jarmarku Powiatowego.
 
W tegorocznej edycji festiwalu wzięli udział młodzi projektanci szkół odzieżowych z 19 miast polskich i 10 uczestników zagranicznych: z Bułgarii, Słowacji, Estonii, Rumuni oraz Łotwy. Są oni laureatami wyłonionymi spośród 722 nadesłanych projektów. W finale zaprezentowano blisko 160 strojów.
 
Kasia Zięba uzyskała specjalną nagrodę za najlepszy projekt w kategorii indywidualnego ubioru, a sam przewodniczący jury Bernard Ford Hanaoka –  projektant i krytyk mody chińskiego pochodzenia pracujący w Paryżu wręczył jej książkę pt. „Ilustrowana historia strojów”, która na pewno przyda się Kasi w dalszej jej edukacji w Krakowskiej Szkole Artystycznej Projektowania Ubiorów.
 
Jej projekt zatytułowany „Cztery płatki białej róży” przedstawiał tę samą ślubną suknię, lecz dzięki zmianom kompozycji elementów konstrukcyjnych stroju, widzimy cztery różne suknie. Dlatego w czasie Finałowej Galii publiczność zachwyciła się kolejnymi przeobrażeniami ubioru na modelce i nie szczędziła braw.
 
Kasia przyjęła mnóstwo gratulacji nie tylko od jury, ale również od dziennikarzy, którym udzieliła wywiadów (PR Program 1, Radio Zet, TVP Program 1, można zobaczyć migawkę „Wiadomości Dnia” www.tvp.pl/lodz/informacyjne/wd/wideo/11092010/2667895 „Festiwal Mody w Sieradzu”)
 
Galę Finałową uświetnił pokaz strojów Teresy Kopias. Czekamy, aż nazwisko Kasia Zięba będzie równie rozpoznawane, a jej opiekunce Ewie Mosiewicz, nauczycielce ZSP NR 6, można życzyć kolejnych tak zdolnych uczniów.
 
Na zdjęciach pokazano cztery ujęcia sukni zaprojektowanej przez Kasię Ziębę oraz moment wręczania jej nagrody przez przewodniczącego jury pana Bernarda Forda Hanaoka.