Młodzi kajakarze z MDK-u

839
Z krajowych rywali odmeldowały się wszystkie klubu ze śląska oraz małopolski ponad to do Tychów przyjechali również zawodnicy z Białegostoku, Gryfina, Lublina, Opola, Wrocławia. Województwo Łódzkie reprezentował tylko Wiking. Z zagranicznych gości zjawili się kajakarze z Ukrainy z Kovla, Słowacy z Trcena, oraz reprezentacja regionu Morawy z Czech.

„Był to ostatni start naszych zawodników w tym sezonie i tak naprawdę nie robiliśmy specjalnych przygotowań do niego. Co niestety szybko skwitowali przeciwnicy na torze gdyż nie udało nam się zdobyć  medalowego miejsca. Zaskoczyła nas obsada tych zawodów liczna i silna ekipa z Moraw oraz odmeldowanie się wszystkich klubów ze śląska.”

Wyścigi odbywały się na dystansie sprinterskim nietypowym dla kajakarzy 333m. oraz długim 2000m.

Nasza najstarsza zawodniczka Dominika Pasińska w sprincie była 7 natomiast na długim dystansie 10, Jej siostra Natalia w kategorii dzieci na 333m była  4 i było to najwyższe miejsce zdobyte przez naszych zawodników. Natomiast na dwójce w kat. Młodziczek z Patrycją Czechowską były 5. Patrycja na 2000m przypłynęła 10. Młodzicy na dójkach w sprincie zajęli odpowiednio Bartek Gasyna i Filip Kościcty byli 6 a Szymon Dzierka i Patryk Mróz 9. Na długim dystansie Filip był 16, Bartek 18 a Szymon 19. W kategorii dzieci rocznik 2001 w dwójkach 2000m Bartek Gielec i BatoszFalendasz byli 10 natomiast w sprincie na jedynkach odpadli w przedbiegach. W roczniku 2002 na dystansie 333m Jakub Andryszczak był 9 a kategorii 2003 i młodsi  Natan Góra był 8 a Filip Andryszczak 9.

„Starty w sezonie 2013 naszych kajakarzy były możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miasta Tomaszowa Maz. teraz pozostaje czas podsumowań i rozliczeń miejmy nadzieję, że nasze władze miejskie i powiatowe docenią wysiłek młodych kajakarzy jaki ponoszą oni uprawiając tę ciężką dyscyplinę sportu i w przyszłym roku współpraca z samorządami będzie bardziej owocna.”