MODA NA FLORYSTYKĘ ZAWITAŁA DO TOMASZOWA! – KURS ZA DARMO!

603

Widok Pani w kwiaciarni umiejącej złożyć dwa gerbery z gałązką asparagusu i przewiązać je kolorową kokardką dzisiaj należy już do przeszłości. Pani, u której kupujemy dziś kwiaty nie tylko umie z nich wyczarować bukiet do wazonu, wiązankę ślubną czy kompozycję na stół, ale też biegle włada angielskim lub niemieckim,  ma co najmniej średnie wykształcenie i legitymuje się świadectwem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie uznawanym w krajach Uni Europejskiej. Co więcej świetnie umie zarządzać swoją własną firmą i dzisiaj dumnie mówi się o niej: florysta.

 

Co robi florysta?

 

Florysta nie musi już siedzieć całymi dniami w kwiaciarni modląc się o klientów. To artysta, który kwiatami ozdabia wnętrza i zachwyca klientów. Od ślubnych dekoracji, przez pogrzebowe wiązanki aż do aranżacji wnętrz. Dzisiejszy florysta bez trudu wymyśli pod kolor sukni panny młodej piękną wiązankę, a butonierkę marynarki pana młodego przyozdobi pięknym kwiatkiem. Mało tego udekoruje stół weselny, kościół i samochód młodej pary.

 

Stworzy również dostojne wiązanki na grób naszych bliskich oraz zajmie się dekoracją domów pogrzebowych, w których organizowane są konsolacje. Podpowie również jak zaaranżować wnętrza, gdyż swym zasięgiem zaczyna docierać do prywatnych domów, mieszkań, balkonów czy ogrodów.

 

Florysta to stosunkowo nowy zawód, który przechodzi obecnie w Polsce czas swojego renesansu (po raz pierwszy słowo florysta użyto w Polsce w 2002 r.). Nic więc dziwnego, że w wielu miastach otwierają się szkoły kształcące przyszłych specjalistów od kwiatów. Szkoły są dosłownie oblegane – bo to zawód otwierający drogę do kariery i do pracy pełnej pasji. Tak jest i w Tomaszowie Mazowieckim, gdyż Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego (dawny „MEDYK”) ma od niedawna w swojej ofercie kurs florystyczny „WYKONYWANIE KOMPOZYCJI FLORYSTYCZNYCH” i mało kto wie, że jest to kurs zupełnie za darmo, który kończy się uzyskaniem świadectwa potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (po zdanym egzaminie przeprowadzanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łodzi).

 

CKU jest jedyną szkoła policealną w powiecie tomaszowskim, która oferuje taki kurs bezpłatnie. Niestety jednym z minusów jest fakt, że posiada na niego ograniczoną ilość miejsc. Dlatego osoby chcące skorzystać z oferty tomaszowskiej placówki muszą się spieszyć, gdyż zajęcia rozpoczynają się już w połowie listopada a wolnych miejsc ubywa z każdym dniem.

 

Szczegółowych informacji można uzyskać na stronie www.ckutomaszow.pl lub pod numerem telefonu 44 724-27-43.