Kronika kryminalna

487
Kierowca „osobówki” został przewieziony do szpitala. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa.

We wrześniu 2013r policjanci Komisariatu Policji w Rokicinach ustalili, iż jeden z przewoźników z powiatu tomaszowskiego posiadający legalną licencję na przewóz osób dokonuje wyłudzeń dopłat do biletów miesięcznych z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Jak wynikało z informacji mężczyzna, wystawia bilety miesięczne na osoby, którym zniżka do biletów nie przysługuje bądź które w ogóle nie kupowały takich biletów. Policjanci  sprawdzili wspomniane informacje, które doprowadziły do przedstawienia 57-letniemu przewoźnikowi zarzut oszustwa a 37 letni kierowca busa usłyszał zarzuty oszustwa oraz podrobienia dokumentów, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, policjanci z Rokicin zapowiadają kolejne zatrzymania.

2 grudnia usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem 19-letni mieszkaniec Tomaszowa. Sprawca, włamał się do kiosku przy ulicy Św. Antoniego w sierpniu tego roku. Z kiosku ukradł gazety o łącznej wartości 260 złotych, natomiast uszkodzenia których dokonał opiewały na kwotę prawie 500złotych. Pomimo znacznego upływa czasu od dokonanego zdarzenia policjanci wciąż poszukiwali sprawcy. Kryminalni ustalili włamywacza. Sprawca był bardzo zaskoczony. Przyznał się do włamania do kiosku i kradzieży gazet, które jak wynika z zeznań wyrzucił. Podejrzany był w przeszłości notowany. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do komendy policji zgłaszali się kolejni pokrzywdzeni, którym w jednej z dyskotek na przełomie czasu zostały skradzione różne przedmioty.

29 września do policji zgłosiła się kobieta która poinformowała, że we wspomnianym lokalu ktoś ukradł jej torebkę z dokumentami, łączna wartość została oszacowana na kwotę 485 złotych, kolejna ofiara złodzieja z lokalu przy ulicy Farbiarskiej zgłosiła się do dyżurnego policji 13 października, kobiecie z torebki został skradziony portfel, strata to 70 złotych, 9 listopada zgłosił się mężczyzna który poinformował, że w lokalu przy Farbiarskiej ktoś ukradł mu telefon komórkowy o wartości 2000złotych.Tomaszowscy kryminalni rozpoczęli ustalenia i typowania sprawcy tych kradzieży. Wszystkie ustalenia prowadziły do 20-letniego mieszkańca gminy Inowłódz. Kryminalni zatrzymali podejrzanego 2 grudnia w miejscu zamieszkania. Sprawca  nie krył zaskoczenia wizytą kryminalnych, przyznał się do kradzieży „na gościnnych występach”, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, był już notowany.

1 grudnia o godzinie 2:00 w okolicy jednego z lokali przy Farbiarskiej 23 letni mieszkaniec Tomaszowa został zaczepiony przez znanego mu  18-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego. Młodzi ludzie pokłócili się ze sobą, wtedy starszy z nich postanowił opuścić lokal. Kiedy przechodził przez Plac Narutowicza poczuł uderzenia na swoim ciele, następnie sprawca wyjął mu z kurtki telefon i uciekł. Pokrzywdzony zgłosił się do szpitala. Policjanci mając informację o tym zdarzeniu ustalili podejrzanego, którym okazał się 18 – letni znajomy pokrzywdzonego. Mężczyzna został przywieziony do Komendy Policji gdzie usłyszał zarzuty rozboju. Podejrzany był przeszłości notowany. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Skradziony telefon został odzyskany.