Zaproszenie na spektakl „Dziewczynka z zapałkami”

574
Po spektaklu organizatorzy zapraszają dzieci wraz z opiekunami na specjalną lekcję teatralną dotycząca między innymi problematyki i formy przedstawienia.

Spektakl przedstawia historię dziecka – tytułowej dziewczynki z zapałkami – która w ostatni wieczór starego roku bosa, głodna i zmarznięta wędruje po ulicach swojego miasta, daremnie próbując sprzedać choćby jedną wiązkę zapałek. Jednak nikt z przechodniów spieszących się do swych domów na noworoczne przyjęcia nie zwraca na nią uwagi. Spektakl porusza problem obojętności i bezbronności dzieci. Widowisko zostało zrealizowane przy wykorzystaniu bogatej oprawy plastycznej, bo obok postaci w żywym planie pojawiają się aktorzy w maskach, marionetki oraz animacje.

Autor: Hans Christen Andersen
Reżyseria: Waldemar Wolański
Realizacja: Mieczysław Małysz
Scenografia: Ewa Bloom-Kwiatkowska
Aktorzy: Anna Bojarska, Aleksandra Gałaj, Joanna Stasiewicz, Teresa Wrocławska, Mieczysław Dyrda, Jan Tomasz Pieczątkowski, Waldemar Presia, Wojciech Krukowski, Joanna Wolańska
Rok produkcji 1992

(UWAGA: Możliwa specjalna prezentacja w dniu 11. grudnia w godz. porannych, dla grup zorganizowanych ze szkół/świetlic. Dodatkowych informacji i zapisów dla grup zorganizowanych udziela Anna Nowak tel. 513 363 538).