II Opoczyńskie Otwarte Spotkanie Wigilijne

803
 Opocznianie mieli okazję wysłuchać wspaniałych kolęd i recytacji w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 pod kierunkiem pani Jolanty Mastalerz oraz występu młodzieży z Młodzieżowego Koła Teatralnego w MDK.

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii i poświęceniu opłatków nastąpiła najbardziej rodzinna część wigilii – składanie sobie życzeń i łamanie opłatkiem, który roznosiła młodzież z wolontariatu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie.

Dzięki hojności wielu mieszkańców miasta i sponsorów instytucjonalnych Fundacja ,,Dar Dla Potrzebujących’’ przygotowała ponad 260 paczek żywnościowych, które zostały rozdane w czasie tej wigilijnej uroczystości. Na twarzach wielu obdarowanych pojawił się uśmiech i radość z otrzymanych darów. Dodatkowo w namiocie ustawionym przy Miejskim Domu Kultury panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ogonowic, fundacji "Ostoja" oraz OPS serwowały potrawy wigilijne: pierogi, kapustę oraz rybę.

,,Święta Bożego Narodzenia to czas w którym nikt nie powinien zostać sam. Przygotowując paczki mamy pewność, że pomagamy komuś kto realnie potrzebuje pomocy. Uśmiech obdarowanych, w tym często dzieci, pokazuje nam, że warto angażować się w inicjatywę pomocy innym. Świadomość, że my także możemy komuś pomóc, sprawić radość, to coś bezcennego. Dziękuję wszystkim darczyńcom oraz tym którzy włączyli się w organizację Opoczyńskiej Wigilii. W szczególności chciałbym podziękować Państwu Ewie i Tomaszowi Błaszakom z Ruchu Domowego Kościoła którzy na rzecz potrzebujących przekazali aż 10 tysięcy złotych.,, powiedział inicjator oraz głównym organizator niedzielnej uroczystości poseł Robert Telus