MŁODZIEŻ POWIATU TOMASZOWSKIEGO POD ŻAGLAMI „POGORII”

706
Cytat Marka Twaina stał się myślą przewodnią przedsięwzięcia, którego organizacji podjęli się pasjonaci żeglarstwa i nauczyciele ze szkół naszego powiatu.
Żeglowanie, odkrywanie nowych lądów to odwieczne marzenia człowieka, które pomimo globalizacji wciąż są bardzo aktualne. Mając świadomość, że dla wielu młodych ludzi takie marzenia wydają się całkiem odległe, postanowiliśmy podjąć się organizacji rejsu po Morzu Śródziemnym na przepięknym żaglowcu STS „Pogoria”.
Bardzo ważne jest dla nas propagowanie walorów żeglarstwa morskiego, krzewienie wiedzy i kultywowanie tradycji żeglarskich, a przede wszystkim wychowanie poprzez pracę, dlatego chcemy zabrać na morską przygodę 38 młodych ludzi – uczniów i absolwentów szkół Powiatu Tomaszowskiego. Podczas tygodniowego rejsu zamierzamy popłynąć na Korsykę, odwiedzić  miejsce zesłania Napoleona na Elbie, zwiedzić porty północnych Włoch,  a przede wszystkim poznać smak życia i codziennej pracy na żaglowcu.
Naszym celem jest również promowanie Powiatu Tomaszowskiego wszędzie tam, gdzie poniosą nas pomyślne wiatry, dlatego władze Powiatu zdecydowały się objąć patronatem naszą akcję.
Jeśli jesteś gotowy na morską przygodę, zgłoś się na rejs. Nie wymagamy żadnego doświadczenie żeglarskiego. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.pogoria.bluebingo.pl
Organizatorzy – nauczyciele, instruktorzy żeglarstwa PZŻ, społecznie podejmują się realizacji ww. zadań.
 Z żeglarskim pozdrowieniem

Michał Kurzyk – nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum w Popielawach, instruktor żeglarstwa, Tomaszowski Klub Żeglarski;
Dariusz Jachimowski – nauczyciel fizyki w III Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Mazowieckim, młodszy instruktor żeglarstwa, Szkolne Koło Żeglarskie „Szkwał”;
Wojciech Małagocki – nauczyciel historii w I Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Mazowieckim, młodszy instruktor żeglarstwa, Oddział Ligi Morskiej i Rzecznej.