„Start w karierę” uczniów I LO

730
1 kwietnia z uczniami jedynki spotkali się traderzy, którzy udzielili profesjonalnych wskazówek z zakresu doradztwa zawodowego. Prowadzący powiedzieli im, na co mają zwrócić uwagę przy dalszej edukacji, jakie umiejętności są wysoko cenione w firmach oraz na jakie języki obce najlepiej stawiać. Przyszli studenci będą mieli w przyszłości możliwość odbycia praktyk zawodowych.
Tomaszowskie liceum to bardzo ważny punkt na naszej mapie liceów– mówi Monika Piłacik, koordynator przedsięwzięcia.
 
To już trzecia edycja programu, który ma na celu promowanie talentów i zainteresowań. "Start w karierę" pokaże jak połączyć pasję z pracą, jakie są zawody przyszłości oraz jak się do nich dobrze przygotować. W realizacji tego programu, poza Uniwersytetem Łódzkim, weźmie również udział kilka innowacyjnych firm z regionu łódzkiego. Eksperci placówek podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat obecnego zapotrzebowania na rynku pracy. Będą to: Ericpol, Infosys, OSTC Poland, Transition Technologies oraz HP Globale-Business Operations.
 
W ramach spotkań odwiedzone zostanie 25 najlepszych liceów. Do tej czołówki, poza tomaszowskim I LO należą licea w Łodzi, Brzezinach, Piotrkowie Trybunalskim, Łowiczu, Bełchatowie, Opocznie, Zgierzu, Wieluniu, Kutnie oraz innych miastach w województwie łódzkim. Podczas warsztatów licealiści dowiedzą się np.: na czym polega praca tradera oraz jak być kreatywnym w biznesie. Aby zaplanować swoją przyszłość.
 
Więcej informacji na stronie: