Będziesz prowadzić działalność gospodarczą?- ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenie.

654
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu, w trakcie którego uczestnicy dowiedzą się m.in.: jakim ubezpieczeniom (obowiązkowym i dobrowolnym) podlega osoba prowadząca działalność, jak należy zgłosić się do tych ubezpieczeń, w jakiej wysokości należy opłacać składki, w jakim przypadku można opłacać składki na tzw. „preferencyjnych zasadach”. Uzyskają informacje na temat zbiegów różnych tytułów ubezpieczeń, m.in: prowadzenie działalności gospodarczej i umowa o pracę, prowadzenie działalności gospodarczej i umowa zlecenie, kilka rodzajów działalności gospodarczej. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się również, jakie są obowiązki wobec ZUS w przypadku, gdy działalność gospodarczą prowadzi się samodzielnie, a jakie gdy przy jej prowadzeniu zatrudnia się pracowników.
Ponadto na szkoleniu będzie można dowiedzieć się o funkcjonalnościach e-Płatnika, czyli możliwości wypełniania i wysyłania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz opłacania składek przez Internet. Każdy będzie mógł założyć i potwierdzić swój indywidualny profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Do założenia konta na PUE potrzebny jest tylko dowód osobisty oraz prywatny adres mailowy.
Szkolenie odbędzie się w środę, 18 czerwca 2014 r., o godzinie 10:00, w siedzibie tomaszowskiego Oddziału ZUS, ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 40/42, budynek B, IV piętro, sala nr  407.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc osoby zainteresowane prosimy o telefoniczne dokonywanie zgłoszeń pod numerem telefonu: (44) 726 36 00 wew. 518, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 15:00.
Zapraszamy.

/rz. p./