Noclegi nad Zalewem Sulejowskim

2111
      Jego urokliwe, spokojne zatoczki, piaszczyste plaże, bogato zalesiona i urozmaicona linia brzegowa oraz wszechobecny spokój sprawiają, że jest to idealne miejsce do wypoczynku. Po całym tygodniu zgiełku warto tu zajrzeć, aby nabrać sił oddychając świeżym powietrzem. Duża ilość obiektów noclegowych oraz dogodny węzeł komunikacyjny, a także wiele okolicznych atrakcji turystycznych, m.in. takich jak Ośrodek Hodowli Żubrów lub rezerwat Niebieskie Źródła, powinno być wystarczającą zachętą dla turystów, aby odwiedzili ten urokliwy zakątek naszego kraju. Dookoła Zalewu Sulejowskiego dostępna jest szeroka baza noclegowa.    
     Noclegi nad Zalewem Sulejowskim znajdziemy w otaczających go miejscowościach. Od strony zachodniej w Bronisławowie nocleg znajdziemy w Hotelu Magellan. To niezwykle osobliwe i piękne miejsce, które daje swoim gościom wiele możliwości odpoczynku na łonie natury, zarówno aktywnie, jak błogiego relaksu w  Instytucie SPA & Wellness.  
 
 
 
 Na ulicy Wodnej w Swolszewicach Małych znajdziemy Ośrodek Wczasowy dla rodzin „Iłki”.
 
 
Na wschodzie Zalewu Sulejowskiego możemy się gościć w Pensjonacie „LIBRA” położonego 150 m od plaży. Pensjonat oferuje saunę, jacuzzi oraz tanie noclegi od 40zł.
 
 

 
     
      W Treście mamy możliwość wynajęcia domków letniskowych. Domki znajdują się na hektarowej, ogrodzonej działce, bardzo blisko do lasu i plaży.
 
 

 
Od strony południowej zbiornika, w Sulejowie noclegi oferuje Ośrodek Wypoczynkowy „Anpol”, który w swej ofercie proponuje: domki letniskowe, pokoje w pawilonie, rowery, kajaki, boiska do siatkówki i koszykówki, pola do minigolfa, sprzęt do tenisa stołowego i badmintona, chatę biesiadną czy miejsce na ognisko.
 

 
       Na północy, blisko tamy zaporowej wypoczywać możemy w  atrakcyjnym Hotelu Kruk, który jest idealnym miejscem dla amatorów pieszych wędrówek, joggerów i rowerzystów górskich. Ponadto, fani motocrossu, sportów motorowych i off-roadu, quadów, miłośnicy konnych przejażdżek, nordic walkerzy, żeglarze, windsurferzy, a także wędkarze i grzybiarze oraz wszyscy inni pasjonaci przyrody i aktywnego wypoczynku, na pewno znajdą coś tutaj dla siebie.

Centrum Molo położone jest w malowniczej scenerii lasów Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Pobyt w ośrodku, zarówno biznesowy jak i indywidualny, pozostawia miłe wrażenia i dawkę pozytywnej energii.

 

      Obok ośrodka Molo znajduje się  Ośrodek Szkoleniowo-Integracyjny BC&O. To idealne miejsce do organizacji szkoleń, konferencji, imprez integracyjnych, spotkań biznesowych, okolicznościowych imprez rodzinnych, wczasów oraz rekreacyjnych pobytów weekendowych. Ośrodek jest czynny przez cały rok.

 
 
       Pensjonat Atmosfera położony jest w Smardzewicach, na skraju lasu.  Na gości czeka siedem pokoi, w tym dwa rodzinne, które pomieszczą nawet 5 osób. Wszystkie pokoje wyposażone są w balkony, TV, Internet, ręczniki, niezbędne kosmetyki oraz czajnik bezprzewodowy. Na szczególną uwagę zasługują pokoje z tarasem oraz widokiem na las ukazujący zacisze i urok okolicy.
 

 
     Rejon Zalewu Sulejowskiego obfituje również w inne atrakcje. Jedną z nich jest  Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach,  jedyny taki w Polsce centralnej. Przy wjeździe do Tomaszowa Mazowieckiego znajduje się rezerwat Niebieskie Źródła, a niedaleko stąd – Skansen Rzeki Pilicy. Tu zwiedzimy prawdziwy młyn wodny oraz kolekcję różnych rodzajów kamieni młyńskich – naprawdę warto! Na terenie skansenu stoją także wydobyte z rzeki na przestrzeni 20 lat pojazdy pancerne i inne militaria z czasów II Wojny Światowej. Warto zobaczyć podziemną trasę turystyczną „Groty Nagórzyckie”, stworzoną w dawnej kopalni piasku kwarcowego. Świeże powietrze, cisza i spokój sprawiają, że Zalew Sulejowski to miejsce idealne na weekendowy wyjazd. Osoby planujące dłuższy pobyt mogą liczyć na wiele atrakcji zarówno nad samym Zalewem Sulejowskim, jak i w okolicach. O nudzie nie może tu być mowy, niezależnie od pogody i pory roku.