Evenement – I wszystko jasne

982
 
Płytę otwiera rasowy i błyskawicznie wpadający w ucho funky rocker "Wzrok", obecny tu podwójnie, także w specjalnej wersji z udziałem Norbiego! Dalej jest nie mniej przebojowo. "Ile wiary mam", "Nie da rady", czy "Bez ratunku" to melodyjne i dynamiczne rockowe kawałki, z których każdy może i powinien zostać radiowym hitem.

A przecież mamy jeszcze "Kiedyś te rolę się odwrócą", nieco spokojniejszy utwór powalający swym hymnowym ładunkiem, idealny na duże sceny i festiwale, by nie rzec wypełnione publicznością stadiony z płonącymi zapalniczkami. "Tylko noce" i "Nienawiść we mnie tkwi" to z kolei świetne propozycje do mknącego autostradą samochodu, godne porównania z hard rockowymi hiciorami Van Halen, Bon Jovi czy Foreigner.

 
Jest też na tej płycie lirycznie i ciepło. "Dla Ciebie zmienię" i "Dzień daje nadzieję" to ujmujące prostotą przekazu, rockowe ballady o miłości, popełnione z dużą klasą. W sam raz na specjalne okazje o dużym stopniu intymności!

Na koniec warto zacytować fragment tekstu odbiegającego stylistyką od reszty i pulsującego salsą "Wakacyjnego": "Nikt tu nie będzie smutny, orkiestra jest prosto z Kuby, przepraszam, to nic nie szkodzi – to Evenement z Łodzi" 😉 I wszystko jasne!

Skład:

Łukasz Kałuża – lider, wokal, gitara
Krzysztof Cichański – lider, wokal, chórki
Bartosz Wroniszewski – perkusja
Jarosław Kuna – gitara basowa
Tomasz Czapliński – gitara elektryczna, chórki, współprodukcja
Łukasz Kapuściński – gitara elektryczna
Maciej Janecki – instrumenty klawiszowe, chórki
Wojtek "Lofi" Stępnik – instrumenty klawiszowe, współprodukcja
Paweł Stępień – perkusja

Oprócz muzyków wymienionych w składzie w nagraniach debiutanckiego albumu zespołu Evenement wzięli udział:

Maciek Malec – puzon; Marek Maciejewski – sax; Marcin Bloszyk – trąbka; Maciej Górski – rap "Wakacyjny", chórki; Marcin Jakubowski – bass, gitary akustyczne; Paweł Marciniak – bass; Przemek "Bęben" Kuczyński – perkusja; Michał Nowak – bass; Marek Dulewicz – gitary elektryczne.