Prosty sposób na idealne miejsce do wypoczynku

1521

Kiedy za oknem dobra aura sprzyja bardzo chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Wypoczynek na zewnątrz będzie o wiele przyjemniejszy jeśli komfortowo urządzimy nasz taras lub balkon. W prosty sposób możemy stworzyć oazę zieleni, w której zrelaksujemy się po ciężkim dniu pracy.

Bądź kreatywny i wybieraj z głową

Miasto nie jest dobrym miejscem do spędzania czasu na zewnątrz. Niestety ograniczony dostęp do zieleni sprawia, że parki są bardzo często przeludnione. Wiele osób szuka rozwiązania na balkonie lub tarasie. Odpowiednie zagospodarowanie tej przestrzeni to doskonały sposób na stworzenie miejsca do wypoczynku. Urządzanie powinno być uzależnione od położenia naszego mieszkania lub tarasu. Jeśli przestrzeń do aranżacji znajduje się od strony południowej musimy zwrócić szczególną uwagę na zadaszenie. To bardzo ważne jeśli chcemy uprawiać roślinność. Balkon lub taras zlokalizowany od południa jest bardzo narażony na promienie słonecznie. Montaż zadaszenia z poliwęglanu lub pleksi rozwiąże sprawę. Na rynku mamy szeroki wybór daszków wyposażonych nawet w filtry ultrafioletowe, które uchronią nas przed niekorzystnym wpływem promieni UV. W przypadku umiejscowienia naszej powierzchni od północy nie jesteśmy narażeni na nadmierne słońce. Jednak i w tym przypadku warto rozważyć montaż zadaszenia, które z powodzeniem uchroni nas i pozostawione przedmioty przed wiatrem i deszczem. Pamiętajmy, że w Polsce pogoda bywa kapryśna i nie warto psuć sobie wypoczynku przez warunki atmosferyczne (źródło: http://www.metal-gum.com/zadaszenia-szklane)

Meble uprzyjemnią wypoczynek

Wypoczynek na świeżym powietrzu może być bardziej komfortowy jeśli pokusimy się o zakup mebli. Na balkon lub taras idealnie sprawdzą się meble ogrodowe. Do wyboru mamy komplety wykonane z plastiku, rattanu lub wikliny. Wybór zależy od naszych upodobań i zasobności portfela. Do wyboru mamy wiele elementów m. in. krzesła, stoliki, hamaki, leżaki. Ilość mebli dopasujmy jednak do posiadanej powierzchni, tak by nie utrudniały poruszania się pomiędzy domem, a balkonem. Najtańszym rozwiązaniem są meble wykonane z plastiku, jednak ich niska cena idzie w parze z jakością wykonania. W przypadku rattanu lub wikliny meble wykonane z ich użyciem prezentują się znacznie ciekawiej. Jednak nie możemy tutaj poszaleć z kolorami, gdyż są to materiały naturalne. Ich sporym minusem jest podatność na promienie słoneczne, które negatywnie wpływają na ich barwę.

Otaczaj się zielenią

Na tarasie i balkonie nie może zabraknąć zieleni. Dlatego wybierzemy odpowiednie gatunki roślin i stwórzmy małą oazę zieleni. Rośliny możemy posadzić w ładnych doniczkach lub wiaderkach, które będą stanowić dodatkową ozdobę naszej przestrzeni. Bardzo popularnymi roślinami są pelargonie, bluszcze, a także różnego rodzaju zioła. Wiele osób sadzi nawet truskawki. Wszystko zależy od naszego zaangażowanie, bowiem rośliny wymagają regularnej pielęgnacji. Przestrzeń miejska może też sprzyjać wypoczynkowi.