Dwunastka Trzecia w Województwie w Pucharze Tymbarku

639
23 marca reprezentacja chłopców SP 12 w piłkę nożną w kat. U – 10  uczestniczyła w Finale Wojewódzkim w Łodzi.
 

  
W turnieju brało udział dwadzieścia zwycięskich zespołów etapu powiatowego, które podzielono na pięć grup. Nasza szkoła znalazła się w grupie razem z MULKS Jamory Zgierz, SP Lubania i MGUKS Pogoń Zduńska Wola. Pierwsze starcie rozpoczęło się dla uczniów naszej szkoły od porażki 0-3 dla Zduńskiej Woli. Następne dwie rozgrywki przyniosły nam wygraną z SP Lubanią 13-0 i Zgierzem 4-0. Do fazy pucharowej awansowali zwycięzcy poszczególnych grup oraz trzy zespoły uplasowane na drugim miejscu. W ćwierćfinale uczniowie z SP 12 zmierzyli się z SP 1 z Opoczna, wygrywając 7-3. W półfinale ponownie trafiliśmy na rywali z grupy – Pogoń Zduńska Wola i kolejny raz lepsi okazali się chłopcy z drużyny przeciwnej, którzy wygrali z nami 3-1 i tym samym stali się zwycięzcami całego turnieju. O trzecie miejsce reprezentanci naszej szkoły zmierzyli się z UKS AP Piotrków Tryb. i zwyciężyli 5-2.
 
 

 
Ostateczna kolejność XV Finału Wojewódzkiego „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” wyglądała następująco:

I miejsce MGUKS Pogoń Zduńska Wola – awans do Finału Ogólnopolskiego
 w Warszawie

II miejsce UKS Młode Byki
III miejsce uczniowie SP12 Tomaszów Mazowiecki w składzie:

1. Brzostowicz Artur
2. Gajewski Bartłomiej
3. Jakubowski Damian
4. Kowalski Kacper
5. Krawczyk Hubert
6. Krupiński Jan
7. Niewiadomski Oskar
8. Nowak Oliwier
9. Różycki Kacper

Opiekunem zespołu był mgr Dominik Ogłuszka.
 
Gratulujemy!